Sądecki „Elektryk” i Akademickie LO im. Króla Bolesława Chrobrego najlepszymi szkołami średnimi

Sądecki „Elektryk” i Akademickie LO im. Króla Bolesława Chrobrego najlepszymi szkołami średnimi

Elektryk

Miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” po raz 25. przygotował ogólnopolski ranking liceów i techników. Przeanalizowano wyniki 2 545 szkół i wybrano te najlepsze. Spośród nowosądeckich szkół najlepiej wypadło ponownie Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia, czyli „Elektryk”. W rankingu liceów ładny wynik osiągnęło też Akademickie LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Bolesława Chrobrego.

„Elektryk” to trzykrotny zwycięzca corocznego zestawienia (w 2014, w 2015 i 2018 roku).Tym razem został sklasyfikowany na 5 miejscu. W ogólnopolskim Rankingu Liceów najwyżej jest Akademickie LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Bolesława Chrobrego, które uplasowało się na miejscu 187.

Prócz sądeckiego „Elektryka” w pierwszej 100. rankingu techników znalazło się również Technikum nr 3 im. Władysława Grabskiego w ZSE – miejsce 55.

Jakie są kryteria oceny szkół?

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Natomiast technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów: sukcesów szkoły w olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych, wyników matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyników egzaminu zawodowego.

Wysokie miejsce w zestawieniu to duma dla absolwentów i nauczycieli, a dla rodziców i uczniów klas ósmych – istotna informacja przy wyborze szkoły średniej.

Pełny ranking szkół możesz zobaczyć klikając TUTAJ

czytaj także: Specjalnie dla DTS24. Dyrektor Herbie Heaven o sądeczance Natalii Golan: „Jest wyjątkowa”

źródło: perspektywy.pl

fot. ZSEM

Share on twitter
Share on facebook