Sądecka skarbnica książek pełnych wiedzy ma już 70 lat! Biblioteka Pedagogiczna świętuje

Sądecka skarbnica książek pełnych wiedzy ma już 70 lat! Biblioteka Pedagogiczna świętuje

70 jubileusz świętuje Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu – skarbnica książek edukacyjnych dla wszystkich pokoleń. Jak zapowiada dyrektor placówki – Alina Marek – ciesząc się z tego co było i jest, trzeba planować przyszłość. W niedalekiej przyszłości jest w planach stworzenie pracowni dydaktycznych dla dzieci i młodzieży, zaaranżowanie wygodnej, kolorowej przestrzeni kuszącej do czytelnictwa oraz lepsze warunki lokalowe dla filii w Gorlicach, Rabce i Zakopanem.

Na uroczystość 70-lecia zaproszono parlamentarzystów, samorządowców, pracowników Departamentu Edukacji Urzędu  Marszałkowskiego, dyrektorów szkół, przedszkoli, bibliotekarzy, emerytowanych pracowników.

Święto było doskonałą okazją do nagrodzenia zwycięzców jubileuszowego konkursu Bibliotecznego Skrzata. Gratulacje od Marszałka Witolda Kozłowskiego odbierały dzieciaki – starszaki z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Nowym Sączu oraz klasa 1A z Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Był też jubileuszowy tort, garść wspomnień o tym, co udało się w minionym roku i rozmowy w temacie: co dalej…

Biblioteka od 1952 roku służy mieszkańcom Nowego Sącza i całego subregionu. Ma pięć filii – w Gorlicach, Limanowej, Rabce, Nowym Targu i Zakopanem. W jej zasobach jest blisko 200 tysięcy woluminów – wśród nich najnowsze pozycje książkowe metodyczne, pedagogiczne, psychologiczne o tematyce rozwoju własnego, specjalistyczne czasopisma, gry planszowe, oraz najważniejsze pozycje literatury  polskiej i światowej.

Od 2011 r. Czytelnicy mogą korzystać z katalogu on-line.

Najważniejszą misją placówki jest wspomaganie szkół w procesie kształcenia i wychowania, a nauczycieli – w procesie zawodowego rozwoju. Dla wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy Biblioteka Pedagogiczna organizuje szkolenia i warsztaty. Prowadzi też sieć  współpracy bibliotekarzy szkolnych, organizuje lekcje biblioteczne, konkursy, wystawy, warsztaty i konferencje.

Organem prowadzącym dla Biblioteki – jubilatki jest Województwo Małopolskie.

Od 2018 r.  nowosądecka siedziba królestwa książek pełnych wiedzy jest pod adresem: Jagiellońska 61.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.