Sądecka policja ostrzega przed „wirtualnymi pensjonatami”

Sądecka policja ostrzega przed „wirtualnymi pensjonatami”

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu przestrzega przed oszustami, którzy sprzedają noclegi w „wirtualnych pensjonatach”. Poszukując lokum na wypoczynek na okres świąteczno-noworoczny trzeba wykazać się ostrożnością i czujnością.

Oszuści często podszywają się pod właścicieli hoteli, apartamentów czy pensjonatów, proponując atrakcyjne ceny. Wyłudzają w ten sposób zaliczki lub nawet całe kwoty za pobyt. Prawda okazuje się być inna. Wśród ofert, publikowanych w portalach ogłoszeniowych, a nawet na specjalnie przygotowanych stronach internetowych, pojawiają się „oferty” obiektów hotelowych, które w rzeczywistości nie istnieją.

Co zrobić aby uniknąć rozczarowania? 

  1. Należy korzystać tylko z oficjalnych stron hoteli i biur turystycznych.
  2. Dokładnie sprawdzać wszystkie dane ogłoszeniodawcy.
  3. Warto dzwonić bezpośrednio do docelowego miejsca pobytu, aby zweryfikować czy dany obiekt i adres faktycznie istnieje.
  4. Należy zawsze z dystansem odnosić się do pochlebnych komentarzy „zadowolonych klientów”, znajdujących się na stronach obiektów. Mogą być spreparowane.
  5. Nie działać pod presją czasu. Pośpiech nie pomaga w doborze wiarygodnego i prawdziwego miejsca dla urlopu.
  6. Po przelaniu zaliczki na konto bankowe, prośmy o wystawienie faktury czy paragonu za wpłacone pieniądze. W razie odmowy, powinno to w nas wzbudzić podejrzenie.
  7. Należy zachować na wszelki wypadek wszystkie dokumenty, związane z transakcją, tj. potwierdzenie przelewów, e-maile (również te wysyłane przez nas).
  8. Najlepiej korzystać ze sprawdzonych oraz polecanych od znajomych i bliskich obiektów, które są na rynku od dłuższego czasu. To często najbardziej wiarygodne źródło.

Pamiętajmy, iż zanim zdecydujemy się zarezerwować wybrany obiekt hotelowy i wpłacimy jakiekolwiek pieniądze – lepiej na początku dokładnie sprawdzić miejsce do którego zmierzamy.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.