Sądecka policja ostrzega przed „wirtualnymi pensjonatami”

Sądecka policja ostrzega przed „wirtualnymi pensjonatami”

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu przestrzega przed oszustami, którzy sprzedają noclegi w „wirtualnych pensjonatach”. Poszukując lokum na wypoczynek na okres świąteczno-noworoczny trzeba wykazać się ostrożnością i czujnością.

Oszuści często podszywają się pod właścicieli hoteli, apartamentów czy pensjonatów, proponując atrakcyjne ceny. Wyłudzają w ten sposób zaliczki lub nawet całe kwoty za pobyt. Prawda okazuje się być inna. Wśród ofert, publikowanych w portalach ogłoszeniowych, a nawet na specjalnie przygotowanych stronach internetowych, pojawiają się „oferty” obiektów hotelowych, które w rzeczywistości nie istnieją.

Co zrobić aby uniknąć rozczarowania? 

  1. Należy korzystać tylko z oficjalnych stron hoteli i biur turystycznych.
  2. Dokładnie sprawdzać wszystkie dane ogłoszeniodawcy.
  3. Warto dzwonić bezpośrednio do docelowego miejsca pobytu, aby zweryfikować czy dany obiekt i adres faktycznie istnieje.
  4. Należy zawsze z dystansem odnosić się do pochlebnych komentarzy „zadowolonych klientów”, znajdujących się na stronach obiektów. Mogą być spreparowane.
  5. Nie działać pod presją czasu. Pośpiech nie pomaga w doborze wiarygodnego i prawdziwego miejsca dla urlopu.
  6. Po przelaniu zaliczki na konto bankowe, prośmy o wystawienie faktury czy paragonu za wpłacone pieniądze. W razie odmowy, powinno to w nas wzbudzić podejrzenie.
  7. Należy zachować na wszelki wypadek wszystkie dokumenty, związane z transakcją, tj. potwierdzenie przelewów, e-maile (również te wysyłane przez nas).
  8. Najlepiej korzystać ze sprawdzonych oraz polecanych od znajomych i bliskich obiektów, które są na rynku od dłuższego czasu. To często najbardziej wiarygodne źródło.

Pamiętajmy, iż zanim zdecydujemy się zarezerwować wybrany obiekt hotelowy i wpłacimy jakiekolwiek pieniądze – lepiej na początku dokładnie sprawdzić miejsce do którego zmierzamy.

Reklama