Sądecka *Pastorałka walczykiem, kolędą i smykiem* ma już 30 lat [FILM]

Płynie gwiazda dunajcową wodą. My z kolędą niczym z panną młodą. Gloryja! My z kolędą jakby na wesele zaśpiewamy swe sądeckie trele – to słowa pierwszej zwrotki „Pastorałki Sądeckiej”. Choć  mija w tym roku 30 lat od premiery musicalu pt. „Pastorałka walczykiem, kolędą i smykiem”, którego była elementem, sądeczanie nadal chętnie ją śpiewają…

Prezentujemy naszym Czytelnikom fragmenty archiwalnych nagrań ze spektaklu „Pastorałka walczykiem, kolędą i smykiem”, które udostępniła nam Fundacja im. doktora Jerzego Masiora.

Jak powstała „Pastorałka Sądecka” oraz inne sądeckie kolędy? Wyjaśniał sam dr Jerzy Masior:

Podczas spektaklu było bardzo świątecznie, rodzinnie i nastrojowo:

A finał  wyglądał następująco:

Teledysk do „Pastorałki Sądeckiej” nagrano w grudniu 2011 roku w studiu Regionalnej Telewizji Kablowej w Nowym Sączu.W nagraniu wystąpiło wielu znanych sądeczan: Leszek Zegzda, Małgorzata Broda, Antoni Malczak,  Bogusław Kołcz, Aleksander Rybski, Zbigniew Ślipek, Paweł Motyka, Krzysztof Głuc, Wiesława Borczyk, Robert Ślusarek, Jerzy Wituszyński, Bożena Jawor, a także młodzież z I LO w Nowym Sączu.

Teledysk ten można obejrzeć poniżej:

Historię „Pastorałki Sądeckiej” przeczytasz w jednym z najbliższych wydań „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”. 

***

Filmy zostały udostępnione redakcji „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” przez Fundację im. Dra Jerzego Masiora w Nowym Sączu. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.