Sądecka Mapa Rowerowa III: łemkowska wstążka wokół Muszyny (08)

Muszyna, Leluchów, Dubne, Wojkowa, Powroźnik, Jastrzębik, Złockie, Muszyna.

36 km.

Startujemy w Muszynie i zrobimy rowerową pętlę, która pozwoli nam po trudach wycieczki wypocząć w jednym z najciekawszych miejsc Doliny Popradu: w ogrodach sensorycznych urządzonych w tutejszym Parku Zdrojowym.

WSB2020

Z rynku kierujemy się ul. Piłsudskiego. Za przejazdem kolejowym jedziemy w kierunku Leluchowa. Przed dawnym przejściem granicznym skręcamy w lewo. Pierwszy przystanek - w Leluchowie ( Cerkiew pw. św. Dymitra wzniesiona w 1861 r). Drugi – w Dubnem  (Cerkiew św. Michała Archanioła w Dubnem zbudowana w 1863). Jedziemy dalej szlakiem rowerowym oznaczonym kolorem czerwonym. Po drugim przystanku czeka nas podjazd a następnie – zjazd do Wojkowej, gdzie znajduje się przystanek trzeci: cerkiew w z 1790 lub 1792 roku.

Za Wojkową kierujemy się wzdłuż potoku Muszynka, do Powroźnika, gdzie mamy przystanek czwarty – cerkiew w Powroźniku, która istniała w tym miejscu już w 1600 roku.

W Powroźniku kierujemy się w stronę Muszynki  a następnie – Jastrzębika, gdzie robimy przystanek piąty (cerkiew z 1837 r)

Ostatni przed powrotem do Muszyny punkt trasy to cerkiew we wsi Złockie.

Wracamy do Muszyny, gdzie wypoczywamy w parku zdrojowym. (wejście od ul. S. Mściwujewskiego, powyżej sanatoriów uzdrowiskowych lub od strony pijalni wody mineralnej Antoni  (schodami na szczyt Suchej Góry).

PRZEBIEG TRASY

Magdalena Kotlarz

PROJEKT ZREALIZOWANY PRZY WSPARCIU FINANSOWYM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

 

Partnerem Sądeckiej Mapy Rowerowej jest:

BOBO

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.