Sądecka Biblioteka ma nową filię. Jest w Galerii Sandecja

Sądecka Biblioteka ma nową filię. Jest w Galerii Sandecja

Biblioteka, Galeria Sandecja

Miłośnicy czytelnictwa z osiedli Biegonice i Dąbrówka mogą mieć powody do radości. Teraz książki będą dla nich jeszcze bardziej dostępne. W tym tygodniu w Galerii Sandecja uroczyście otwarto nową filię Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

– Mam nadzieję, że wszyscy użytkownicy i odwiedzający galerię handlową Sandecja będą również odwiedzać punkt biblioteczny – mówił podczas uroczystego otwarcia dyrektor biblioteki Marek Rylewicz.

Prezydent Ludomir Handzel zwrócił uwagę na zmiany, jakie zachodzą w Sądeckiej Bibliotece Publicznej – coraz większą dostępność dla osób z niepełnosprawnościami oraz większą dbałość o wygląd wnętrz.

– Bardzo cieszę się, że biblioteka otwiera się na ludzi, wychodzi do państwa, do tych osób, które kochają książki – mówił prezydent Handzel. – Młodzież jest tutaj najważniejszym odbiorcą i będzie miała zawsze blisko, żeby wypożyczyć książkę. Bo otwarcie każdej książki to kolejna życiowa przygoda.

Punkt znajduje się na pierwszym piętrze Galerii Sandecja przy ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu. Jest otwarty od wtorku do piątku w godzinach 10:00-18:00 oraz w soboty od 10:00 do 16:00.

fot. nagranie, facebook – Prezydent Ludomir Handzel