Sądecczyzna: uciekał motocyklem. W 4 minuty dostał 80 punktów. Mówi o nim cała Polska

Cała Polska mówi o motocykliście z powiatu nowosądeckiego, który w ubiegłą niedzielę pędził drogą wojewódzką W 977 z prędkością ponad 130 kilometrów na godzinę z Tarnowa do Tuchowa. Film trafił do ogólnopolskich mediów. Mężczyzna odpowie przed tarnowskim sądem za wykroczenie, a także przestępstwo, za co grozi mu nawet do 5 lat pozbaiwenia wolności.

wsb3

– W niedzielne popołudnie (20.05) na drodze wojewódzkiej W977 z Tarnowa do Tuchowa policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie ścigali kierującego jednośladem, który za nic miał przepisy ruchu drogowego. Motocyklista rozpędzał swój pojazd do prędkości ponad 130 km/h, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, nie zwracał uwagi na wydawane przez policjantów sygnały do zatrzymania. Pościg nieoznakowanym radiowozem trwał niespełna 4 minuty – wyjaśnia asp. sztab. Paweł Klimek z KMP w Tarnowie.

W tym czasie kierowca naruszył przepisy ruchu drogowego, za które łącznie mógłby otrzymać 80 punktów karnych. Mężczyzna zatrzymał się dopiero, kiedy drogę zablokował mu drugi radiowóz. Okazało się, że 26-latek z powiatu nowosądeckiego posiadał jedynie prawo jazdy kat. ,,B”,które po tym zdarzeniu stracił. W związku z tym, że nie zareagował na sygnały funkcjunariuszy i nie zatrzymał się, grozi mu 5 lat więzienia.

Film z kamery policyjnej poniżej.

80 punktów karnych w niespełna 4 minuty

Opublikowany przez Małopolska Policja Środa, 23 maja 2018

 

JULAPO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]