Sądecczyzna: trzy tygodnie izolacji to dla nich za dużo. Odnotowano 82 wykroczenia w związku z zakazem wychodzenia z domu

Słoneczna pogoda sprawia, że wielu z nas zapomina dlaczego powinniśmy zostać w domu… Niestety przypadki naruszeń prawa w związku z zakazem gromadzenia się i przemieszczania osób pojawiły się także na Sądecczyźnie. W miniony weekend policjanci w naszym regionie nałożyli 56 mandatów karnych i skierowali 16 wniosków o ukaranie do sądu. Nie obyło się też bez pouczeń, a w trzech przypadkach powiadomiono również Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Łącznie interweniowano aż 82 razy.

-W rejonie bloku przy ulicy I Brygady mimo zakazu przemieszczania się i gromadzenia, spotkało się pięciu mężczyzn (wszyscy w wieku około 30 lat). Czterech z nich zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec jednego, który zachowywał się arogancko i wulgarnie oraz w lekceważący sposób odnosił się do wydawanych poleceń, skierowano wniosek o ukaranie do sądu. W przypadku tego mężczyzny prowadzone są także czynności związane ze znieważeniem funkcjonariusza publicznego. Takie zachowanie stanowi przestępstwo obwarowane karą pozbawienia wolności do roku – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Efekt pracy mundurowych to 56 mandatów karnych w wysokości 500 zł, skierowanie 16 wniosków o ukaranie do sądu, które może skończyć się grzywną w wysokości do 5 tysięcy złotych oraz 3 przypadki powiadomienia Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej za co grozi nawet do 30 tysięcy złotych kary. Być może jednak takie grzywny będą w stanie skłonić ukaranych do przemyśleń, a pozostałych zniechęci do wychodzenia z domu bez potrzeby.

-Generalizując, można jednak stwierdzić, że jak na tak rozległy teren i liczbę mieszkańców, sądeczanie w większości zdali w weekend egzamin z odpowiedzialności. Niemniej jednak, osoby, które swoich zachowaniem naraziły siebie i innych, naraziły się na dotkliwe kary – dodaje Iwona Grzebyk-Dulak.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.