Sądecczyzna: trzej mężczyźni zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Kierowca volkswagena nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy na obwodnicy Starego Sącza. Po tym, jak zatrzymało go trzech mężczyzn, a na miejsce przyjechała policja, okazało się, że miał w organizmie 3,5 promila alkoholu.

wsb3

Do zdarzenia doszło w środę 6 maja około godziny 9. Pijany mieszkaniec podsądeckiej miejscowości jechał „slalomem” obwodnicą Starego Sącza. Jego zachowanie zaniepokoiło mężczyzn, którzy jechali tuż za nim.

Jeden z nich wyprzedził volkswagena swoim samochodem i zatrzymał się przed nim, uniemożliwiając mu kontynuowanie jazdy. W tym czasie kierowca drugiego samochodu, jadąc wraz z pasażerem, zatrzymał się bezpośrednio za volkswagenem, blokując mu możliwość cofania – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowa z KMP w Nowym Sączu.

Od kierowcy volkswagena mężczyźni poczuli zapach alkoholu, dlatego wyjęli mu kluczyki ze stacyjki i zadzwonili pod numer alarmowy. Gdy policjanci dotarli na miejsce, sprawdzili trzeźwość zatrzymanego kierowcy. Miał aż 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i nie są to jedyne konsekwencje, jakie poniesie.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub też pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto w takim przypadku sąd obowiązkowo orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 3 do 15 lat. Kierowca będzie musiał także wpłacić pieniądze na instytucję lub organizację społeczną, która pomaga ofiarom wypadków drogowych.

fot. ilustr. pixabay.com

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]