Sądecczyzna: sędzia Anna Maria Wesołowska uczyła dzieci jak nie wejść w konflikt z prawem

Znana z telewizji Pani Sędzia odwiedziła Szkołę Podstawową w Gródku nad Dunajcem oraz Rożnowie. Uczyła dzieci, jak nie wejść w konflikt z prawem, wyjaśniała podstawowe pojęcia dotyczące prawa i opowiadała, czym jest odpowiedzialność karna.

wsb3

Sędzia Anna Maria Wesołowska – główna bohaterka serialu paradokumentalnego, emitowanego od 2006 do 2011 roku w TVN grała w nim samą siebie, gdyż w rzeczywistości  jest sędzią Sądu Okręgowego w Łodzi.

Serial sprawił, że stała się najpopularniejszą przedstawicielką tego zawodu w Polsce. W 2015 roku powróciła na ekrany w produkcji ,,Wesołowska i mediatorzy”, opartej na prawdziwych wydarzeniach i podkreślającej rolę mediacji w konfliktach.

W październiku spędziła dwa dni na Sądecczyźnie. Spotkanie odbyło się w czterech grupach: dla dzieci klas O- IV, następnie uczniowie starsi.

Popołudniem sędzina spotkała się z nauczycielami i pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej, Zespołu Interdyscyplinarnego  Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, kuratorami i policją. Na zakończenie zagadnienia związane z prawem wyjaśniała rodzicom.

Sędzia Anna Maria Wesołowska przytoczyła mnóstwo przykładów łamania prawa, z którymi zetknęła się w swojej pracy zawodowej. Na ich podstawie wyjaśniała, czym jest agresja słowna, cyberprzemoc i wiele innych. Dodatkowo przywiozła ze sobą sędziowską togę i łańcuch, czym jeszcze bardziej zainteresowała uczniów.

Na zakończenie rozdała poradniki swojego autorstwa wraz z autografem.

Fot: UG Gródek nad Dunajcem
oficjalna strona TVN

 

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]