Sądecczyzna: Powalone drzewa, zniszczone dachy. Strażacy znów mają sporo pracy

Sądecczyzna: Powalone drzewa, zniszczone dachy. Strażacy znów mają sporo pracy

Od wczoraj dla naszego regionu obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia. Synoptycy przewidywali wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 100 km/h. Sytuacja ma wyglądać najgorzej dzisiaj, w godzinach od 9:00 do 18:00. Jest to wiatr południowy skręcający na południowo-zachodni i zachodni. Już teraz można dostrzec pierwsze efekty orkanu nazwanego imieniem Sabina. Jak pisaliśmy TUTAJ, 330 osób w powiecie nowosądeckim nie ma prądu. Strażacy od wieczora interweniują w związku z powalonymi drzewami i zniszczonymi dachami.

Do godziny 8:30 rano strażacy podjęli sześć interwencji związanych z powalonymi drzewami. Wyjeżdżali do Witowic Dolnych, Kamionki Wielkiej, Piorunki – gdzie drzewo leżało na drodze wojewódzkiej nr 981 (na zdjęciach poniżej) oraz dwukrotnie do Nawojowej: przy ulicy Podgórskiej oraz przy ulicy Zagórze.

Strażacy działali także przy ulicy Ruchu Ludowego w Nowym Sączu, gdzie powalone drzewo spadło na budynek gospodarczy, mocno uszkadzając dach.

Na tym jednak strażackie interwencje się nie zakończyły. Funkcjonariusze PSP i druhowie OSP nadal usuwają skutki silnego wiatru. Od 8:30 do godziny 11:00 wyjeżdżali jedenaście razy.

Przy ulicy Leśnej w Nawojowej drzewo pochyliło się na linie energetyczne. Niebezpiecznie pochylone drzewa strażacy zastali także w Łososinie Dolnej, Moszczenicy Wyżnej i w Nawojowej przy ulicy Zamkowej oraz przy ulicy Spacerowej. W Rąbkowej nad drogą zwisał uszkodzony słup telekomunikacyjny. Na ulicy Zdrojowej w Grybowie, w Bilsku, Cieniawie i na ulicy Polnej w Krynicy-Zdroju drzewa leżały na drodze. W Ptaszkowej natomiast wiatr zerwał poszycie dachu domu.

fot. PSP w Nowym Sączu / OSP KSRG Ptaszkowa

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.