Sądecczyzna: Ponad 1300 mieszkańców bez prądu, powalone drzewa, uszkodzone dachy

Sądecczyzna: Ponad 1300 mieszkańców bez prądu, powalone drzewa, uszkodzone dachy

Energii elektrycznej nie mają między innymi mieszkańcy gminy Gródek nad Dunajcem oraz Muszyny. Silny wiatr w ciągu nocy uszkodził 28 stacji transformatorowych na liniach średniego napięcia w powiecie nowosądeckim. Szacuje się, że prądu pozbawione zostało około 1320 osób.

,,TAURON Dystrybucja S.A. prowadzi działania w celu przywrócenia dostarczenia energii elektrycznej. Z powodu dynamicznego rozwoju sytuacji określenie godziny usunięcia awarii jest nieznana” – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

W ciągu ostatniej dobry strażacy z Sądeccyzny interweniowali 32 razy. Większość wyjazdów dotyczyła usuwania skutków silnego wiatru, jak powalone czy niebezpiecznie pochylone drzewa. W miejscowościach: Wola Piskulina, Ptaszkowa oraz Czarny Potok mocne podmuchy uszkodziły dachy na budynkach gospodarczych. Z kolei w Łabowej zniszczony został dach jednego z domów.

fot. OSP Kąclowa

Będą przerwy w dostawie prądu. Lista dla Nowego Sącza i trzech powiatów

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.