Sądecczyzna: Gdy dopisuje pogoda, na patrol wyjeżdżają policjanci na rowerach

Mogą dotrzeć wszędzie tam, gdzie trudno dojechać samochodem. Są jednak szybsi niż piesi. Gdy tylko dopisuje pogoda, na ulicach, czy ścieżkach rowerowych spotkać można policjantów-cyklistów.

Głównym zadaniem patroli rowerowych jest pilnowanie porządku na ścieżkach rowerowych i terenach rekreacyjnych. Jednak, jak zaznaczają mundurowi, w razie konieczności będą kierowani wszędzie tam, gdzie dojazd samochodem jest utrudniony lub niemożliwy. W odróżnieniu od patroli pieszych są bardziej mobilni i mogą szybciej dotrzeć na miejsce interwencji.

Nabrzeża rzek, trasy rowerowe, parki miejskie czy wąskie uliczki między blokami to teren, gdzie doskonale sprawdzi się rower, a same interwencje będą przeprowadzane szybciej i sprawniej – tłumaczy podkom. Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

Funkcjonariuszy na jednośladach można spotkać w Nowym Sączu oraz na ścieżkach rowerowych na terenie powiatu nowosądeckiego, jak choćby na trasach Stary Sącz-Barcice-Rytro oraz Jazowsko-Łącko.

fot. KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.