Sądecczyzna bez wielkich imprez. Jesienny Festiwal Teatralny i Sądecka Jesień Kulturalna odwołane

Sądecczyzna bez wielkich imprez. Jesienny Festiwal Teatralny i Sądecka Jesień Kulturalna odwołane

Czerwona i żółta strefa obejmujące Nowy i Stary Sącz pokrzyżowały plany organizatorom dwóch wielkich imprez kulturalnych, do których przygotowywali się wiele miesięcy. XXIV Jesienny Festiwal Teatralny oraz pierwsza Sądecka Jesień Kulturalna w tym roku niestety się nie odbędą, choć wszystko było już prawie dopięte na ostatni guzik. Kilka dni temu o tym, że nie będzie Sądeckiej Jesieni Kulturalnej poinformował prezydent Ludomir Handzel. Dziś złe wiadomości dotarły ze Starego Sącza. 

– Będąc odpowiedzialnym za zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, a także za koszty związane z organizacją Sądeckiej Jesieni Kulturalnej, nie zdecyduję się na podjęcie ryzyka, które mogłoby doprowadzić do tego, że efekt ogromnej pracy i zaangażowania wielkich środków finansowych pójdzie na marne, gdyż nie będzie mogło go zobaczyć duże grono sądeczan  – tłumaczył decyzję Ludomir Handzel.

22 dni wydarzeń kulturalnych, a wśród nich: 40 spektakli i 14 koncertów na dwóch salach widowiskowych przewidziane na październik zostały więc odwołane.

Dziś dotarła do nas także informacja, że podobny los czeka w tym roku Jesienny Festiwal Teatralny, na który planowano prawdziwie artystyczną ucztę.

– Po gruntownym i wszechstronnym przeanalizowaniu uwarunkowań i perspektyw rozwoju sytuacji epidemicznej na Sądecczyźnie, z żalem podjęliśmy jednomyślną decyzję o odwołaniu 24. Jesiennego Festiwalu Teatralnego. Jednym z rozstrzygających czynników, które składają się na taką a nie inną decyzję, jest to, że ryzyka organizacyjne tegorocznej jesieni w sposób nadzwyczajny kumulują się i powodują, że realizacja tak poważnego przedsięwzięcia, jakim jest Jesienny Festiwal Teatralny, staje się w tych warunkach praktycznie niemożliwa – czytamy w komunikacie Wojciecha Knapika, Dyrektora Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu oraz Janusza Michalika, Dyrektora Artystycznego Jesiennego Festiwalu Teatralnego.

 

Share on twitter
Share on facebook