Sądeccy politycy PiS w gmachu TVP. Partia Kaczyńskiego nie godzi się na zmianę władz w publicznych mediach

Sądeccy politycy PiS w gmachu TVP. Partia Kaczyńskiego nie godzi się na zmianę władz w publicznych mediach

W siedzibie TVP od wczoraj gromadzą się politycy PiS, którzy protestują przeciwko zmianom dokonanym przez ministra kultury Bartlomieja Sienkiewicza w mediach publicznych. Jak informowaliśmy – szef resortu odwołał dziś dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej oraz członków rad nadzorczych wymienionych mediów. W siedzibie TVP pojawili się między innymi sądeccy posłowie Patryk Wicher i Arkadiusz Mularczyk.

Mamy stan wojenny w Polsce – skomentował Mularczyk w wywiadzie udzielonym Interii. – To co się dzieje dzisiaj w TVP, jest absolutnie bezprawne –  ocenił.

„Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, posiadającego 100% akcji w Spółkach, działając na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych, odwołał 19 grudnia 2023 roku dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorcze. Minister powołał nowe Rady Nadzorcze ww. Spółek, które powołały nowe Zarządy Spółek” — podano w oficjalnym komunikacie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

zdjęcie w nagłówku: TT: Patryk Wicher i S Szynkowski vel Sęk

Reklama