Sądeccy policjanci biorą się za ,,antymaseczkowców”. Funkcjonariusze sprawdzają sklepy, restauracje, autobusy…

policja, maseczki, pandemia, Nowy Sącz

Sądeccy policjanci kontrolują ulice, sklepy i inne placówki pod kątem przestrzegania zasad epidemiologicznych związanych z COVID-19. Funkcjonariusze każdego dnia sprawdzają również, czy osoby przebywające na kwarantannie stosują się do niej.

Policjanci apelują o stosowanie się do aktualnych zasad sanitarnych. Jak informuje Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, wprowadzone obostrzenia nie są przestrzegane w takim stopniu, jak to było jeszcze kilka miesięcy temu.

– W związku z tym, że zakażonych ciągle przybywa, sądeccy policjanci każdego dnia patrolują ulice, kontrolują placówki handlowo-usługowe, lokale gastronomiczne oraz środki transportu publicznego, sprawdzając czy przepisy wprowadzone dla bezpieczeństwa mieszkańców są respektowane – przekazuje Aneta Izworska.

Zwraca również uwagę, że nadal mamy obowiązek zachowania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych tj. środkach transportu publicznego, sklepach, kościołach, urzędach itp.

– Warto również pamiętać o prawidłowym używaniu maseczki ochronnej, ponieważ noszona na brodzie nie spełnia swojego zadania. Element ten ma zasłaniać usta i nos! – dodaje.

Kwarantanna

Policjanci sprawdzają czy osoby objęte izolacją i kwarantanną domową przebywają we wskazanym miejscu i stosują się do zaleceń sanitarnych. Funkcjonariusze przypominają, że za złamanie zasad kwarantanny, izolacji inspektor sanitarny może nałożyć karę do 30 tys. złotych, a dodatkowo wobec tych osób policjanci będą prowadzić postepowania w sprawach o wykroczenie.

– Jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie (będąca w izolacji domowej) oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, musi liczyć się z odpowiedzialnością za popełnienie przestępstwa – przypomina Izworska. – Pamiętajmy, że walka z koronawirusem nadal trwa, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Dlatego tak istotne jest przestrzeganie przepisów i stosowanie środków ochrony w przestrzeni publicznej – dodaje Aneta Izworska z biura prasowego KMP w Nowym Sączu. 

Aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie:  https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia
Fot. arch. KMP w Nowym Sączu
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.