Sądeccy młodzicy lepsi od limanowian

Mecze z rywalami z Limanowej zawsze są ciekawe i emocjonujące. Nie inaczej było w spotkaniu młodzików. Po dobrej rywalizacji na parkiecie ze zwycięstwa cieszyli się sądeczanie.

Liga młodzików
STK Wikar Nowy Sącz – BS Limanowa 53:49 (6:14, 25:12, 12:12, 10:11)
Sędziowały: Anna Orzeł i Sabina Kosakowska.

STK Wikar: Roman 14, Opoka 10, Zygmunt 7, Tokarczyk 6, Kogut 5, Hecko 5, Berdysz 4, Rosiński 2, Pięta, Szczerkowski.
BS: Sabura 24, Kasiński 9, Chudy 6, F. Włodarczyk 4, Tokarcczyk 2, Strug 2, Michalik 2, Król, Kadziołka, K. Włodarczyk.
Mecz rozpoczął się od szybkich i skutecznych ataków rywali, którzy niespodziewanie po pierwszej kwarcie prowadzili. Chwila rozmowy trener Maskymiliana Sławeckiego z koszykarzami STK przyniosła efekty. Druga część meczu to znacznie lepsza gra gospodarzy, odrabianie strat i wysoka wygrana. Do przerwy zespół z Nowego Sącza prowadził 31:28. Po zmianie stron mecz toczył się kosz za kosz. Młodzicy STK utrzymali niewielką przewagę i ostatecznie wygrali.
Zespół znad Dunajca i Kamienicy rozegrał do tej pory cztery mecze, doznając jednej porażki. Kolejny mecz młodzicy STK Wikar zagrają w Tarnowie 30 listopada.