Sądeccy karatecy *dokopali* przeciwnikom

Reprezentacja Nowego Sącza wywalczyła 11 medali, w tym 4 złote, w Mistrzostwach Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate Kyokushin w Krośnie. Spośród naszych karateków wyróżnił się Szymon Ogórek, który zdobył dwa złote medale i tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw.

wsb3

Sądecczyznę reprezentowała grupa dziesięciu sportowców z Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin.

Jak informuje Urząd Miasta Nowego Sącza - ,,w mistrzostwach wzięło udział 288 zawodniczek i zawodników karate z 34 klubów z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Rywalizowali w konkurencjach kumitekyokushin - walka sportowa karate, kumite WKF - konkurencja olimpijska karate i kata - prezentacja technik walki karate".

Spory sukces osiągnął Szymon Ogórek, który wywalczył złote medale w kumitekyokushin juniorów młodszych oraz w kumite WKF. Chłopak wygrał pięć kolejnych walk w konkurencji kumitekyokushin, rewelacyjnie prezentując technikę i trafił do grona najlepszych zawodników mistrzostw.

W kumite juniorów pojawiło się dwóch sądeckich zawodników. Klemens Ogórek zdobył złoty medal w kumitekyokushin, a Nikodem Święs  wywalczył złoto w kumite WKF.

Z brązowymi medalami wróciły dziewczyny: Klaudia Kowalska w kumitekyokushin młodziczek  i w kumite WKF, Karolina Sekuła w kumitekyokushin juniorek młodszych i w kumite WKF oraz Dominika Dąbrowska w kumite juniorek młodszych WKF.

Trener karate Shihan Andrzej Krawontka oraz instruktor sensei Edward Krawczyk z pewnością mogą być dumni ze swoich podopiecznych.

fot. UM Nowego Sącza

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.