Dariusz Popiela drugi w Pucharze Świata

Mocnym akcentem zakończyła się I edycja Pucharu Świata w slalomie kajakowym. W finale K-1 mężczyzn znakomicie spisał się Dariusz Popiela, który zajął drugie miejsce. To ogromny sukces sądeckiego kajakarza.

Półfinały to najtrudniejszy etap zmagań w slalomie kajakowym zwłaszcza w K-1. W tej fazie walki już nikt nie kalkuluje, wszyscy ryzykują. Polska czwórka zawodników: Mateusz Polaczyk, Rafał Polaczyk, Michał Pasiut i Dariusz Popiela pokazali się z bardzo dobrej strony. Blisko finałów był Michał Pasiut, który osiągnął czwarty czas, ale miał 4 punkty karne i szansa przepadła.

Bracia Polaczykowie również popłynęli dobrze, ale trochę zabrakło. Na wysokim poziomie zaprezentował się Dariusz Popiela, który trudną trasę pokonał szybko i bez punktów karnych, co dało mu siódme miejsce.

Półfinały: 1. Jiri Prskavec (Czechy) 92,41 (0), 2. Vit Prindis (Czechy) 93,74 (2), 3. Sebastian Schubert (Niemcy) 93,90 (0),…10. Bradley Forbes Cryans (Wielka Brytania) 95,89 (0), 12. Michał Pasiut 96,43 (4), 13. Mateusz Polaczyk 96,70 (0), 18. Rafał Polaczyk 98,29 (0).

Finały to walka o wszystko. Każdy zawodnik może wygrać, ale trzeba trasę pokonać czysto i szybko. Czwarty na starcie stanął Dariusz Popiela, który swoim zwyczajem rozpoczął wyścig bardzo dynamicznie. Jednak chwila nieuwagi spowodowała, że trącił tyczkę na drugiej bramce i wydawało się, że szansa na podium uciekała. Tymczasem sądeczanin zaatakował i na drugim pomiarze czasu prowadził.

Jednak do końca finałów zostało jeszcze sześciu znakomitych zawodników, medalistów najważniejszych światowych zawodów. Okazało się jednak, że rywale poza Schubertem popłynęli gorzej i Polak z Nowego Sącza osiągnął największy sukces w Pucharze Świata.

Finał: 1. Sebastian Schubert (Niemcy) 92,06 (0), 2. Dariusz Popiela 92,77 (2), 3. Joseph Clarke (Wielka Brytania) 93.01 (0). Za tydzień w Krakowie kolejna edycja PŚ.

Na zdjęciu: Dariusz Popiela z ojcem Bogdanem