Rzeczniczka sądeckiego szpitala: trzech pacjentów z koronawirusem pod respiratorami

Rzeczniczka sądeckiego szpitala: trzech pacjentów z koronawirusem pod respiratorami

W ostatnich dniach w raportach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pojawiały się niepokojące dane dotyczące Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Zaalarmowani stale wzrastającą liczbą zakażonych pacjentów, a także wiadomościami od naszych Czytelników, postanowiliśmy zadać kilka pytań rzeczniczce prasowej nowosądeckiego szpitala.

Jak poinformowała w rozmowie z naszą redakcją Agnieszka Zelek, rzeczniczka prasowa Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu, obecnie w placówce przebywa 31 pacjentów, u których wykryto zakażenie koronawirusem.

18 osób znajduje się na Oddziale Chorób Zakaźnych, 10 osób – na Oddziale Internistyczno-Kardiologicznym, a 3 osoby – na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Niestety, te liczby mogą się jeszcze zwiększyć.

Pacjenci nowosądeckiego szpitala, u których wykryto SARS-CoV-2, są w przedziale wiekowym od 49 do 92 lat. Są to mieszkańcy powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, a także, co ciekawe, nowotarskiego oraz tatrzańskiego.

Jak podaje Agnieszka Zelek, 28 osób jest w stanie ogólnym dobrym, natomiast 3 osoby są podpięte do respiratorów.

Koronawirus nie ominął także pracowników placówki. U 14 osób wykryto zakażenie – przebywają obecnie w izolacji domowej.

W związku z sytuacją, od 22 września zamknięty jest Oddział Internistyczno-Kardiologiczny. To już piąty oddział Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu, który został zamknięty w przedziale czasowym od lipca do 28 września z powodu koronawirusa. Jednak cztery z nich funkcjonują już normalnie.

fot. archiwum dts24 (KNB)

KORONAWIRUS RAPORT – 28 września. W szpitalu w Nowym Sączu zmarła zakażona mieszkanka Sądecczyzny

Share on twitter
Share on facebook