Rywalki znów za mocne

W kolejnym meczu II ligi koszykówki kobiet zespół UKS Żak Nowy Sącz doznał porażki. Tym razem za mocną okazała się drużyna z Tarnowa.

UKS Żak Nowy Sącz – PM Tarnów 67:88 (16:32, 21:16, 12:17, 18:23)
Sędziowali: Łukasz Olesky i Anna Orzeł.

UKS Żak: Klaudia Tokarczyk 21, Sonia Skoczeń 17, Martyna Sommer 12, Aleksandra Michalczyk 9, Martyna Oracz 6, Katarzyna Szkarłat 2, Sylwia Feryńska, Oliwia Laciuga, Emilia Pawlik, Marianna Smoleń, Julia Baczyńska.

PM: Magdalena Maksymowicz 21, Debora Sajdak – Malec 21, Paulina Liszka 16, Kinga Jaworska 14, Kornelia Jaworska 8, Gabriela Ramian 6, Emilia Bartoszek 2, Sylwia Słowik, Gabriela Wajda, Aleksandra Kopacz.
Już przed meczem było wiadomo, że to będzie bardzo trudne spotkaine dla sądeczanek. Problemem okazała się ławka rezerwowych, a właściwie jej brak. Z powodu kontuzji, chorób do dyspozycji trenera Tomasza Obrzuta były tylko dwie zmienniczki. W pierwszej kwarcie prym na parkiecie wiodły zawodniczki z Tarnowa. W drugiej części sądeczanki poprawiły obronę i co ważne skuteczność. To przyniosło efekt punktowy. Do przerwy zespół UKS Żak przegrywał 37:48. Po zmianie stron mecz był wyrównany, ale wypracowana w pierwszej kwarcie przewaga przez rywalki powodowała, że trudno było sądeczankom odrobić straty.