Ryszard Nowak okrzyknięty "Samorządowcem 20-lecia"

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta prezydent Ryszard Nowak został uhonorowany dwoma odznaczeniami: tytułem "Samorządowca 20-lecia"  - za szczególny wkład w rozwój lokalny i w działalność na płaszczyźnie ogólnopolskiej, oraz Złotym Krzyżem Zasługi dla polskiego kajakarstwa.

WSB2020

- Jest mi niezmiernie miło, że otrzymałem to wyróżnienie. Traktuję je jako dowód uznania zasług, czy też pracy całej Rady Miasta, nie tylko tej kadencji, ale w czasie tych dwudziestu lat. To dzięki Wam, niektórym zresztą od samego początku, miasto jest dzisiaj jednym z bardziej dostrzegalnych - mówił prezydent Nowak odbierając statuetkę  z rąk Prezesa Związku Powiatów Polskich Ludwika Węgrzyna.

Jak podkreślił Ludwik Węgrzyn, tytuł nadany prezydentowi to wyraz uznania dla jego osoby, dla radnych  oraz dla mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego. Wspomniał, że to właśnie tutaj, na Sądecczyźnie w lutym 1959 roku odbyło się posiedzenie założycielskie Związku Powiatów Polskich, który walczy o samorządność i demokrację.

Drugie odznaczenie przyznane zostało prezydentowi przez Zarząd Polskiego Związku Kajakowego za wieloletnie wsparcie i wkład w rozwój kajakarstwa slalomowego. Obok Ryszarda Nowaka odznaczeniem uhonorowano również Józefa Kantora, dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji oraz Tomasza Michałowskiego, prezesa Sandecji.

-Pan prezydent Ryszard Nowak gościł tutaj wielu kajakarzy, których honorował i odznaczał, pomagał na różnych etapach ich karier. Pana przychylność i zaangażowanie w sprawy kajakarstwa slalomowego są wzorem do naśladowania przez innych i powodem wdzięczności, którą w imieniu Polskiego Związku Kajakowego w tej skromnej i symbolicznej formie wyrażamy - podkreślił Bogdan Popiela.

MebleBugajski

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.