Ryszard Nowak obiecuje budowę toru wyścigowego w Nowym Sączu

Ryszard Nowak obiecuje budowę toru wyścigowego w Nowym Sączu

W przeddzień zakończenia kampanii wyborczej Ryszard Nowak obiecał, że kiedy zostanie prezydentem, wybuduje w Nowym Sączu tor wyścigowy. Poinformował o tym podczas konferencji prasowej na tzw. „jojku”.

Budowa miałaby być realizowana w najbliższych latach. Byłby to Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy. Koszt takiej inwestycji wyliczono na około 40 milionów złotych. Tor byłby płatny, a pieniądze trafiałyby do budżetu miasta. Trasa miałaby minimum kilometr.

– Już niedługo będą konieczne egzaminy, czy ukończenie kursu doskonalenia techniki jazdy dla kierowców zawodowych, ale nie tylko… Biorąc pod uwagę, że popularnym stał się sport motorowy, a zainteresowanie motoryzacją jest coraz większe, przygotowywaliśmy projekt budowy takiego toru, zarówno dla tych, którzy muszą doskonalić jazdę, jak dla tych, którzy chcą doskonalić lub rekreacyjnie się pościgać na torze – mówił podczas konferencji Ryszard Nowak.

Trenować mogliby ludzie, którzy starają się zdobyć prawo jazdy i weterani, którzy zwyczajnie chcą doskonalić swoje umiejętności. Kandydat na prezydenta chciałaby, aby również inne gminy zaangażowały się w budowę toru.

Czytaj także: Banery w ,,depozyt”, czy ukradzione? Gorąco na końcówce kampanii

Fot. Adrian Maraś 

Reklama