Nowy Sącz: Ryszard Nowak nie wystartuje w wyborach prezydenckich

Ryszard Nowak nie będzie kandydował na prezydenta Nowego Sącza – zapowiedział dziś w wywiadzie dla Regionalnej Telewizji Kablowej, Tomasz Michałowski, jeden z najbliższych współpracowników Ryszarda Nowaka.

KorzennaW2020

Spekulacje na temat udziału Nowaka w przyszłorocznych wyborach pojawiały się od kilku tygodni. Wypowiedź Michałowskiego, w zasadzie przecina wszelkie domysły.

- Przyszłoroczne wybory samorządowe zapowiadają się pasjonująco – mówił Tomasz Michałowski w RTK. - Dlaczego pasjonująco? Bo pierwszy raz od dwunastu lat zabraknie w nich Ryszarda Nowaka i sam jestem ciekaw, jacy kandydaci się pojawią. Zaskoczenie? Według mnie żadne. Ryszard Nowak już trzy lata temu, w pierwszych wywiadach po wygraniu wyborów zapowiedział, że to jest jego ostatnia kadencja, a przez te trzy ostatnie lata nie wydarzyło się nic takiego szczególnego, żeby pan prezydent miał zmienić swoje zdanie.

- To definitywna decyzja?

- Myślę, że definitywna, są przecież inne osoby, które mogą się sprawdzić, m.in. dlatego jestem tak bardzo ciekaw zbliżających się wyborów. Jestem natomiast przekonany, że przyszły prezydent Nowego Sącza będzie z drużyny Prawa i Sprawiedliwości.

- A dlaczego już trzy lata temu Ryszard Nowak zapowiedział, że jeszcze tylko do końca tej kadencji i pas?

- Myślę, iż głównie dlatego, że miał pewne plany oraz rozpoczęte inwestycje, które chciał zrealizować. Za rok o tej porze będziemy bardzo zaawansowani z budową nowego mostu heleńskiego, stadionu Sandecji i myślę, że do tego czasu ruszy również przebudowa Parku Strzeleckiego.

- Co będzie robił Ryszard Nowak po zakończeniu tej kadencji? Powiedział Pan, że jakoś zostanie zagospodarowany.

- Pan Ryszard Nowak ma bardzo wiele propozycji, więc ma z czego wybierać.

- Spółka Skarbu Państwa? Senat? Sejm?

- Myślę, że bliżej będziemy odpowiedzi na to pytanie za rok o tej porze.

Całość wywiadu z Tomaszem Michałowskim oglądaj w Regionalnej Telewizji Kablowej.

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.