Nowy Sącz: Ryszard Nowak nie wystartuje w wyborach prezydenckich

Ryszard Nowak nie będzie kandydował na prezydenta Nowego Sącza – zapowiedział dziś w wywiadzie dla Regionalnej Telewizji Kablowej, Tomasz Michałowski, jeden z najbliższych współpracowników Ryszarda Nowaka.

Spekulacje na temat udziału Nowaka w przyszłorocznych wyborach pojawiały się od kilku tygodni. Wypowiedź Michałowskiego, w zasadzie przecina wszelkie domysły.

Przyszłoroczne wybory samorządowe zapowiadają się pasjonująco – mówił Tomasz Michałowski w RTK. – Dlaczego pasjonująco? Bo pierwszy raz od dwunastu lat zabraknie w nich Ryszarda Nowaka i sam jestem ciekaw, jacy kandydaci się pojawią. Zaskoczenie? Według mnie żadne. Ryszard Nowak już trzy lata temu, w pierwszych wywiadach po wygraniu wyborów zapowiedział, że to jest jego ostatnia kadencja, a przez te trzy ostatnie lata nie wydarzyło się nic takiego szczególnego, żeby pan prezydent miał zmienić swoje zdanie.

– To definitywna decyzja?

Myślę, że definitywna, są przecież inne osoby, które mogą się sprawdzić, m.in. dlatego jestem tak bardzo ciekaw zbliżających się wyborów. Jestem natomiast przekonany, że przyszły prezydent Nowego Sącza będzie z drużyny Prawa i Sprawiedliwości.

– A dlaczego już trzy lata temu Ryszard Nowak zapowiedział, że jeszcze tylko do końca tej kadencji i pas?

Myślę, iż głównie dlatego, że miał pewne plany oraz rozpoczęte inwestycje, które chciał zrealizować. Za rok o tej porze będziemy bardzo zaawansowani z budową nowego mostu heleńskiego, stadionu Sandecji i myślę, że do tego czasu ruszy również przebudowa Parku Strzeleckiego.

– Co będzie robił Ryszard Nowak po zakończeniu tej kadencji? Powiedział Pan, że jakoś zostanie zagospodarowany.

Pan Ryszard Nowak ma bardzo wiele propozycji, więc ma z czego wybierać.

– Spółka Skarbu Państwa? Senat? Sejm?

– Myślę, że bliżej będziemy odpowiedzi na to pytanie za rok o tej porze.

Całość wywiadu z Tomaszem Michałowskim oglądaj w Regionalnej Telewizji Kablowej.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.