Ryszard Nowak chce, aby Nowym Sączem rządził Krzysztof Głuc

Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak zaproponował kandydata na swojego następcę. Jest to Krzysztof Głuc, który do niedawna piastował stanowisko wiceprezesa zarządu ds. Strategii i Rozwoju w miejskiej spółce Sądeckie Wodociągi. Obecnie jest pracownikiem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, to właśnie jego rekomendował Nowak władzom Prawa i Sprawiedliwości.

Akceptacja tej kandydatury może napotkać na dwa problemy: pierwszy wiąże się z tym, że sam rekomendowany nie zdecydował jeszcze czy powiedzieć „tak” , drugi zaś wynika z wymogów PiS dotyczących konieczności przynależności do partii. Krzysztof Głuc jest bezpartyjny.

Ostateczną decyzję  dotyczącą akceptacji kandydata, który powalczy o najważniejszy urząd w Nowym Sączu podejmie prezes Jarosław Kaczyński. Konkretnej decyzji można spodziewać się już w kwietniu.

***

Krzysztof Głuc jest absolwentem historii w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie, ukończył także studia podyplomowe w zakresie „Prawnych i finansowych aspektów nadzoru właścicielskiego” w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu oraz „Współczesnych koncepcji zarządzania przedsiębiorstwem” w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W nowosądeckiej WSB-NLU w Nowym Sączu pełnił m.in. funkcję Prorektora ds. dydaktycznych oraz Dziekana Wydziału Studiów Politycznych. Jego zainteresowania naukowo – badawcze dotyczą funkcjonowania usług publicznych, gospodarki komunalnej, zarządzania strategicznego w gospodarce i administracji publicznej oraz pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za propagowanie polskości w Chicago.

 

fot. UM NS

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.