Ryszard Florek i Roman Kluska nagrodzeni Medalami 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Ryszard Florek, prezes i współzałożyciel sądeckiej firmy FAKRO, oraz wywodzący się z Nowego Sącza, Roman Kluska, twórca spółki Optimus, prowadzący aktualnie firmę Prawdziwe Jedzenie zostali nagrodzeni Medalami 100-lecia Odzyskania Niepodległości dla biznesu. Medale wręczyła w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Renault2

- To dla mnie zaszczyt i wyróżnienie. Ta uroczystość pokazuje jak duży wpływ na naszą zamożność, pozycję Polski w gospodarczych mistrzostwach świata mają rodzime firmy – komentuje Ryszard Florek. - Potrzeba nam silnych polskich firm globalnych, a do tego niezbędny jest kapitał społeczny. Za rozwój gospodarczy kraju musi wziąć odpowiedzialność całe społeczeństwo, nie tylko przedsiębiorcy, politycy, ale również urzędnicy, sędziowie, nauczyciele, dziennikarze, pracownicy i konsumenci. Często, aby wiele zmienić nie trzeba nowych przepisów, tylko przełomu mentalnego, a przede wszystkim wyzbycia się zawiści i dbania – we własnym interesie – o polskie rodzime przedsiębiorstwa dodaje.

- Jesteście bohaterami naszej wolności i naszego sukcesu gospodarczego (…). Dzięki przedsiębiorcom jesteśmy dziś drugą najszybciej rozwijającą się gospodarką w Europie -
mówiła minister, wręczając medale.

Uroczystość odbyła się z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Medale w uznaniu zasług dla rozwoju polskiej gospodarki otrzymali m.in. przedstawiciele takich firm jak Adamed, Comarch, Forte, Drutex, Cedrob, CCC, Maspex czy Ziaja.

Andrzej Wiśniowski odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.