Rysunki Iwony Biernackiej do oglądania od dziś w CIT

Dziś (5 lipca) w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu odbędzie się wernisaż wystawy Iwony Biernackiej pt. "Ta Chwila...". Rysunki artystki będzie można oglądać do 6 sierpnia w godzinach pracy CIT.

wsb3

autorce
Rodowita sądeczanka. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu – specjalizacja ceramika artystyczna (Dyplom 1990). Od 1999 roku należy do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu. Od tej pory bierze czynny udział w wystawach tematycznych i konkursowych (Wojewódzki Konkurs Plastyki Klubu Twórców Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych) zdobywając wielokrotnie uznanie jury. Zorganizowała 6 własnych wystaw indywidualnych oraz wzięła udział w ponad 140 wystawach zbiorowych. W swojej twórczości artystycznej stara się wyszukiwać i pokazywać znikające detale architektoniczne oraz ciekawe, a mało znane zakątki swojej małej ojczyzny Małopolski oraz innych regionów. Dzięki poszerzaniu swojej wiedzy i umiejętności posługuje się prawie wszystkimi technikami rysunkowymi i malarskimi. Obecnie najczęściej tworzy rysunki posługując się piórkiem i tuszem, ale ciągle eksperymentuje. Zainteresowanie fotografią pozwala jej na odkrywanie wielu ciekawych miejsc i szczegółów, na które zwykle nie zwracamy uwagi. Obecnie pracuje społecznie jako Członek Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu. Jest również związana z Katolickim Stowarzyszeniem „Civitas Christiana” w Nowym Sączu, dla którego wykonywała rysunki do „Almanachu Sądeckiego” (2010-2015). W 2005 roku otrzymała Nagrodę Starosty Nowosądeckiego za popularyzację malarstwa na Sądecczyźnie oraz w 2006 roku „Srebrne Jabłko Sądeckie” za zasługi w dziedzinie kultury dla Sądecczyzny.

Źródło: CIT w Nowym Sączu

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.