Ryś urządził sobie kolację na środku drogi w Barcicach

Malowniczą wioskę Barcice upodobały sobie nie tylko niedźwiedzie, ale jak widać również ryś. Wczoraj na drodze gminnej prowadzącej w stronę Facimiecha (rejon Barcic) doszło do niecodziennej sytuacji. Dziki kot urządził sobie kolację na jezdni. 

Mieszkanki Barcic były świadkami, jak drapieżnik przed ich samochodem upolował sarnę i nie robiąc sobie nic z ich towarzystwa, zajadał ją na środku drogi. Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych. Zwierzę nie reagowało ani na sygnały dźwiękowe, ani świetlne. Ryś wystraszył się dopiero na widok drugiego pojazdu, który nadjechał. Jednak nie uciekł w popłochu, a ściągnął martwą sarnę na pobocze drogi i schował się w krzaki.

,,Barcice słynie są z tego, że upodobały je sobie niedźwiedzie, teraz mamy także rysia. Wilki na szczęście nie podchodzą zbyt blisko domostw, a dzików wiadomo nie brakuje… Bądźmy czujni na dzikie zwierzęta! – przestrzega sołtys Barcic Tomasz Koszkul.

Fot. Magdalena Sadowska 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.