Sezon narciarski na Jaworzynie Krynickiej. Wkrótce rusza Jaworzyna Express – jedyna w Polsce!

Sezon narciarski na Jaworzynie Krynickiej. Wkrótce rusza Jaworzyna Express – jedyna w Polsce!

Nowym wyciągiem jedziemy na górę z prędkością 5 metrów na sekundę, na podgrzewanych, kubełkowych siedziskach.  Pokonanie kilometrowej trasy zajmuje tylko trzy minuty. W ciągu godziny na szczyt może dotrzeć w ten sposób nawet 2 tysiące 800 osób. 17 grudnia ośrodek narciarski grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej zaprasza miłośników białego szaleństwa na narty, a za kilka dni również do korzystania z uruchomionej w tym sezonie 6-osobowej kolejki krzesełkowej Jaworzyna Express. To najnowocześniejsza kanapa narciarska w Polsce. 

Do dyspozycji narciarzy będą trasa nr 1 o długości 2600 m, trasa nr 3 mierząca 700 m oraz trasa szkoleniowa na szczycie. Zostanie otwarta również trasa nr 2 (1000m).

Zależy nam, by ciągle rozwijać i poszerzać ofertę w naszych ośrodkach, a także dostosowywać ją do zmieniających się trendów tak, by miłośnicy białego szaleństwa byli usatysfakcjonowani warunkami, które im oferujemy. Modernizacja kolei w ośrodku narciarskim Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej to inwestycja, która zakłada nie tylko uruchomienie najnowocześniejszej na rynku 6-osobowej kolei krzesełkowej, ale także zmodernizowanie trasy narciarskiej nr 6 pod kątem oświetlenia. Będzie ona tradycyjnie ratrakowana w ciągu dnia, by popołudniami i wieczorem warunki na stoku były atrakcyjne tak samo, jak w godzinach porannych – mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu Grupy PKL.

Na stokach Jaworzyny Krynickiej jest wytyczonych 6 tras zjazdowych o łącznej długości 10 km. W ośrodku znajduje się również wymagająca 1000-metrowa homologowana przez FIS trasa nr 5, a najmłodsi amatorzy białego szaleństwa mogą próbować swoich sił na wyciągu szkoleniowym Żółwik.

Gospodarze stacji pomyśleli także o wszystkich, którym nie wystarcza zwykle szusowanie. Na Jaworzynie Krynickiej można więc spróbować jazdy na „tyczkach” z pomiarem czasu. Slalom znajduje się na trasie nr 2.  Przy dolnej stacji na najmłodszych czeka strefa dzieciaka z Magicznym Dywanem i atrakcyjnymi przeszkodami.

Większość trasy znajdujących się w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka jest oświetlonych, wszystkie ratrakowane i sztucznie dośnieżane. Osoby, które nie posiadają swojego sprzętu narciarskiego mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego oraz centrum testowego Rossignol i Kastle. Dodatkowo w ośrodku znajduje się również serwis oraz licencjonowana szkoła i Akademia Misia Polarnego.

Przy zakupie on-line skipass wieczorowy dostępny będzie od 50 zł (cena skipassu ulgowego w sezonie wysokim). Skipass dzienny kupimy w sezonie niskim w cenie od 90 zł, a w sezonie wysokim już od 115 zł.
Cennik skipassów – Jaworzyna Krynicka
Skipassy można rezerwować w sklepie internetowym PKL. 
źródło: PKL
Share on twitter
Share on facebook