Rugby Club Biało-Czarni Nowy Sącz świętują 15-lecie. Sparing z Juvenią!

Rugby Club Biało-Czarni Nowy Sącz świętują 15-lecie. Sparing z Juvenią!

To będzie wyjątkowa impreza. Już w najbliższą sobotę 24 sierpnia na obiektach MOSiR Zawada w Nowym Sączu odbędą się obchody jubileuszu 15-lecia istnienia Rugby Clubu Biało-Czarni.

Z tej okazji odbędzie się m.in. sparing z zespołem Ekstraligi Juvenią Kraków (godz. 15), pokaz bezkontaktowej odmiany rugby czy piknik z grillem. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. 

Rugby Club Biało-Czarni Nowy Sącz powstał 31 sierpnia 2004 roku, ale już w czerwcu drużyna rozegrała pierwszy oficjalny sparing z Juvenią Kraków, a w sierpniu – pierwszy mecz ligowy z Pogonią Siedlce na wyjeździe (porażka – 78:12 (48:12). Pierwsze zwycięstwo zespół odnotował w meczu z drużyną Nowa Huta Rugby Klub we wrześniu 2004 (55:10). Biało-Czarni grali cztery sezony (2004/05, 05/06, 06/07, 09/10) w II lidze i trzy sezony w Ekstralidze Rugby 7, zajmując w niej III miejsce i zdobywając brązowy medal w 2007 roku. W 2011 roku drużyna do lat 20, zdobyła IV miejsce w Mistrzostwach Polski U-20. W sezonie 2011/2012 klub zajął II miejsce zdobywając srebrny medal w Finale Polskiej Ligi Rugby 7, która była traktowana jako finał Pucharu Polski w Rugby 7. W dniu 15.10.2011 organizowaliśmy w Nowym Sączu mecz Polska –Czechy w ramach rozgrywek Pucharu Europy.

Czytaj również: SANDECJA LEPIEJ NIŻ W SEZONIE ZAKOŃCZONYM AWANSEM

Wydarzenie to spotkało się z wielkim zainteresowaniem ze strony kibiców, co zaowocowało obecnością 2400 widzów na wspomnianym meczu, który również był transmitowany na żywo przez stację Polsat Sport. Od sezonu 2013/2014 klub powrócił do rozgrywek ligowych i występował w II lidze rugby. W sezonie 2015/2016 sądeccy rugbiści wywalczyli historyczny awans do I ligi. W sezonie 2016/2017 drużyna rywalizowała w II lidze z 13 drużynami z całej Polski. Klub posiada zawodników w różnych kategoriach wiekowych od dzieci w wieku 10 lat do seniorów występujących w I drużynie. Współpracuje z trenerami zagranicznymi w tym m.in. z Mogranem Btaithwaitem (Nowa Zelandia). Z sądeckiej drużyny od początku istnienia klubu wywodzi się kilku reprezentantów Polski w różnych kategoriach wiekowych. Oto oni:

Marcin Siemaszko – reprezentant Polski w rugby 15; Michał Jurczyński – reprezentant Polski w rugby 15 i w olimpijskiej odmianie rugby 7; Bartłomiej Janeczko – reprezentant Polski w olimpijskiej odmianie rugby 7; Arkadiusz Korusiewicz – reprezentant Polski w olimpijskiej odmianie rugby 7; Damian Zając – reprezentant Polski w olimpijskiej odmianie rugby 7; Adam Kubisz – reprezentant młodzieżowej kadry w rugby 15 i rugby 7; Piotr Jabrocki – reprezentant młodzieżowej kadry w rugby 15; Dariusz Janik – reprezentant młodzieżowej kadry w rugby 15; Bartłomiej Skoczeń – reprezentant młodzieżowej kadry w rugby 15; Artur Stawiarski – reprezentant młodzieżowej kadry w rugby 15.

Zarząd klubu tworzą: Artur Stawiarski – prezes, Marcin Siemaszko – vice prezes, Grzegorz Goliński – sekretarz, Włodzimierz Borzęcki – skarbnik, Maksymilian Stawiarski – członek zarządu.

Odwiedź konto autora na Twitterze

Źródło: Rugby Club Biało-Czarni Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.