Rożnów: mężczyzna upadł i zmarł w trakcie mszy świętej

Rożnów: mężczyzna upadł i zmarł w trakcie mszy świętej

Podczas wczorajszej mszy świętej w kościele w Rożnowie (gmina Gródek nad Dunajcem) doszło do tragedii. Około godziny 17:00 mężczyzna stracił przytomność i spadł z chóru po schodach. Mimo szybkiej interwencji miejscowych strażaków, 58-latek zmarł.

– Ratownik OSP Rożnów przebywający na mszy w Kościele widząc mężczyznę […] wybiegł do pobliskiej remizy po torbę PSP R1 i przyjechał samochodem, alarmując po drodze kilku strażaków o zaistniałej sytuacji. Osoby postronne uprzednio poinstruowane przez ratownika OSP przemieściły mężczyznę na kościół i rozpoczęły zewnętrzny masaż serca – relacjonują strażacy.

Druhowie po przyjeździe przejęli czynności resuscytacyjne, które prowadzili aż do przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego. Następnie resuscytacja była kontynuowana przez ratowników medycznych do momentu, gdy w kościele pojawił się lekarz, a zarazem prezes OSP Rożnów, który stwierdził zgon mężczyzny.

Wkrótce na miejsce przybyła policja oraz rodzina zmarłego. Akcja ratunkowa, niestety bezskuteczna, trwała ponad trzy godziny.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.