Rożnów, Witowice Dolne: mosty z czerwonym i zielonym

Już wkrótce most w Witowicach Dolnych będzie miał sygnalizację świetlną. Taką decyzję podjął starosta nowosądecki Marek Pławiak. Podobna sygnalizacja powstanie przy moście w Rożnowie. 

Nie będzie już kłótni na moście w Witowicach – zapewnia Marek Pławiak podkreślając, że przeprawa przez wspomniany most była wąska i długa, przez co kierowcy wjeżdżający na most równocześnie z dwóch stron nie mogli się widzieć ani wyminąć, co często rodziło między nimi spory o to, kto będzie musiał się wycofać.

W Rożnowie mamy kolejne bardzo niebezpieczne miejsce szczególnie w okresie letnim, kiedy wielu mieszkańców i turystów chce się dostać nad jezioro i do Tropia – mówi Marek Pławiak.

Starostwo ma pieniądze na to, by usprawnić ruch w tamtym terenie. Starosta zlecił także dyrektorowi Powiatowego Zarządu Dróg zrobienie chodnika od mostu w Witowicach Dolnych do skrętu w kierunku kładki na rzece Dunajec w stronę Tropia.

W tegorocznych planach jest też budowa chodnika w Michalczowej, przebudowa skrzyżowania oraz budowa chodnika we Wronowicach przy udziale wójta gminy Łososina Dolna.

fot. Starostwo Powiatowe

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.