Rozdajemy płyty i zapraszamy na wernisaż prac Jacka Hajnosa OP do Krakowa

W sobotę, 24 listopada, w krużgankach kościoła oo. dominikanów odbędzie się wernisaż prac Jacka Hajnosa OP„Everyman – Hiob”, które powstały do najnowszej książki o. Adama Szustaka „Targ zamknięty”. Jej wydawcą jest sądeckie wydawnictwo RTCK (Rób To Co Kochasz).

PROTEUSSMARZ

RTCK wraz z artystą-grafikiem organizuje również sobotnie wydarzenie w Krakowie. Będzie to pierwsza wystawa Jacka Hajnosa. Od kiedy wstąpił do zakonu.

- Jacek Hajnos – rysownik, malarz, grafik, laureat dziesiątek konkursów w Polsce i za granicą, autor książki-albumu „Różnica” tym razem zainspirowany nauczaniem swojego współbrata – o. Adama Szustaka, stworzył cykl, który zaskakuje i stawia trudne pytania o kondycję współczesnego człowieka w odniesieniu do Boga. Na wystawie pojawią się dodatkowe grafiki, niepublikowane w książce, a przygotowane specjalnie na wernisaż – informują organizatorzy, zachęcając do obejrzenie wystawy.

Wernisaż rozpocznie się o godz. 19.30. W jego trakcie ruszy również internetowa licytacja obrazów Jacka Hajnosa. Autor i wydawca książki zdecydowali bowiem wystawić oryginały prac na licytację, a dochód z niej przekazać na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” i organizowany przez Fundację Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”.

***

- Motywem przewodnim książki „Targ zamknięty” jest zaproszenie do porzucenia handlu z Bogiem, aby zrobić przestrzeń dla tego co najistotniejsze: dla relacji opartej na wolności! - informuje wydawca.

Podczas spotkania będzie można nabyć przedpremierowo książkę o. Adama Szustaka oraz reprodukcję obrazów Jacka Hajnosa OP w trzech rozmiarach.

W sprzedaży dostępna jest również audiokonferencja „Targ Zamknięty”. To zapis konferencji, jaką wygłosił o. Adam Szustak w Nowym Sączu.

- Przygotowywałem się do tej konferencji ponad sześć lat i mam poczucie, że to będzie trudna konferencja. I że to będzie najpoważniejsza konferencja, jaką powiem w życiu – powiedział wówczas o. Adam Szustak.

Dla naszych Czytelników mamy do rozdania dwie płyty. Otrzymają je ci, którzy jako pierwsi w komentarzu pod postem na FB, napiszą, dlaczego, to do nich powinna trafić audiokonferencja „Targ zamknięty”.

Źródło i fot. RTCK

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.