Obidza: rowerowa wyprawa z przykrym finałem. Obywatel Wielkiej Brytanii w szpitalu

Wczoraj w miejscowości Obidza (gmina Łącko) doszło do przykrego zdarzenia z udziałem rowerzysty, który spadł z jednośladu i uderzył głową w asfaltową drogę. Jego rower wylądował w rowie.

Do zdarzenia doszło około godziny 13. Jak się okazało, trzech mężczyzn wybrało się na przejażdżkę rowerową. Kiedy zjeżdżali ze wzniesienia, nagle pojazd jednego z nich przewrócił się, a mężczyzna uderzył twarzą o asfalt. Rowerzysta najprawdopodobniej nie miał na sobie kasku. Mężczyźni to obywatele Wielkiej Brytanii, nie mówiący w języku polskim.

Na sytuację “najechał” prezes miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Poszkodowany leżał na drodze twarzą do ziemi i był przytomny. Strażak natychmiast zgłosił sytuację do dyspozytorni sądeckiej PSP i do działań zadysponowani zostali druhowie ochotnicy z Obidzy oraz karetka pogotowia ratunkowego.

Strażacy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu, a następnie przekazali mężczyznę ratownikom medycznym. Brytyjczyk trafił do szpitala.

Przez jakiś czas ruch w miejscu zdarzenia prowadzony był wahadłowo.

fot. OSP Obidza

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.