Rowerzyści wypełnią trasy nad Jeziorem Rożnowskim, będzie coraz piękniej!

Od kilku lat wzrasta popularność  rekreacji rowerowej, gdyż coraz bardziej dbamy o swoje zdrowie i aktywnie spędzamy wolny czas na łonie natury. Lecz pomimo wzrostu infrastruktury dróg rowerowych  w dalszym ciągu nie wszędzie dojedziemy swobodnie. Zapewne każdy rowerzysta Sądecczyzny potwierdzi, że dość trudnym odcinkiem jest trasa nad Jezioro Rożnowskie. Jak  niebawem zmieni się ta sytuacja i co łączy Gminę Gródek na Dunajcem z Gmina Obec Lendac na Słowacji?  – opowiada  Monika Bochenek Prezes Fundacji Horyzont360, która zaprosiła do współpracy obie gminy.

– O konieczności ożywienia turystyczno-gospodarczego regionu rozmawia się od wielu lat. Zwłaszcza o wykorzystaniu potencjału największego jej skarbu, jakim jest Jezioro Rożnowskie. Dzięki ostatnim inwestycjom, powstałym wokół zbiornika, udaje się powoli przywracać dawny turystyczny gwar. Dlatego Fundacja Horyzont360, która od kilku lat wspiera odbudowę serca Sądecczyzny jakim jest Jezioro Rożnowskie przystąpiła do współpracy rozwoju trasy rowerowej wraz z  Gmina Gródek nad Dunajcem oraz Gmina Obec Lendak na Słowacji.

Projekt współfinansowany został ze środków  Unii Europejskiej i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry i  pozwoli na stworzenie nowych punktów przystankowych na trasie rowerowej Polska – Słowacja.

Jest to projekt partnerski pt. Rozwój i promocja potencjału turystycznego w Gminie Gródek nad Dunajcem i Obec Lendak. Cel jaki nam przyświecał przy tworzeniu projektu to  wykorzystanie dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, tak aby turyści i mieszkańcy mogli  skorzystać z nowo powstałej infrastruktury  turystycznej  już tej jesieni. Ponadto w ramach projektu stworzona zostanie mapa turystyczna prezentująca trasy  (rowerowe, piesze, konne, i inne). Wydany zostanie również album prezentujący piękno krajobrazu, zasoby kultury materialnej oraz unikalne zasoby naturalne wokół Jeziora Rożnowskiego oraz Gminy Lendak.
Chcemy zaprosić Państwa do odwiedzenia okolic pogranicza polsko- słowackiego w tym Gminy Gródek nad Dunajcem, poznania unikalnych zasobów endogenicznych, spróbowania lokalnych potraw, które serwowane są między innymi w Restauracjach Heron Live Hotel czy też odwiedzenia naszych zabytków.

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.