Ropa. 10-latek wybiegł zza stojących samochodów. W akcji LPR

Ropa. 10-latek wybiegł zza stojących samochodów. W akcji LPR

Wczoraj około 14:15 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu przez samochód dziecka w miejscowości Ropa (powiat gorlicki). Konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 10-letni chłopiec jest w ciężkim stanie.

Jak wyjaśnia w rozmowie z nami asp. szt. Grzegorz Szczepanek, Oficer Prasowy KPP w Gorlicach, do zdarzenia doszło na remontowanym odcinku drogi, gdzie ruch odbywa się wahadłowo z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej.

Wszystko wskazuje na to, że chłopiec wbiegł spomiędzy samochodów, które stały na jednym z pasów na czerwonym świetle, na przeciwległy pas, po którym ruch się odbywał – relacjonuje policjant.

10-latek został potrącany przez samochód osobowy marki Fiat. Autem kierował mieszkaniec Ropy. Mężczyzna był trzeźwy.

Na miejscu szybko pojawiła się karetka pogotowia ratunkowego i ratownicy ruszyli chłopcu z pomocą. Następnie dotarli strażacy z OSP Ropa. Druhowie zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca LPR i pomogli policjantom w kierowaniu ruchem na czas prowadzonych działań.

10-letni mieszkaniec Ropy z poważnymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie nadal przebywa. Jego stan lekarze wciąż określają jako ciężki.

W sprawie prowadzone jest postępowanie. Samochód został zabezpieczony i będzie poddany oględzinom.

fot. archiwum dts24 / Natalia Sekuła

Czytaj też: Czwartek pełen niebezpiecznych zdarzeń na sądeckich drogach