Rok bogaty w biblioteczne wydarzenia

Rok bogaty w biblioteczne wydarzenia

Upływający rok był pełnym kulturalnych wyzwań dla Sądeckiej Biblioteki Publicznej, która zorganizowała kolejną edycję Sądeckich Dni Literatury – wydarzenia promującego czytelnictwo na wiele sposobów.

Wszyscy pamiętamy czerwcowy dwudniowy cykl spotkań i dyskusji literackich, które zakończył koncert Czeslawa Mozila. Nawet niezainteresowani książką zetknęli się mimowolnie z tematem, mijając scenę na płycie Rynku, obok której w stoiskach promocyjnych można było nabyć po okazyjnych cenach publikacje z wielu wydawnictw, które były partnerami przedsięwzięcia.

Łukasz Orbitowski, Joanna Bator, Jacek Hugo-Bader, Barbara Sadurska, Wojciech Bonowicz, Monika Sznajderman – z takiego autorskiego wachlarza każdy z pewnością mógł wybrać coś dla siebie. Sądecka Biblioteka Publiczna pomyślała też o młodych czytelnikach, wykorzystując ich potencjał i nowatorskie pomysły w ulicznych happeningach oraz w tworzeniu podcastów, które dostępne są cały czas na stronie biblioteki.

Znajdziemy tam też niecodzienne ujęcia książki czyli kampanię czytelniczą #chodzędobiblioteki pokazującą, że czyta każdy – niezależnie od wieku i społecznego statusu oraz pokonkursową antologię limeryków. Wszystko w ramach tegorocznej edycji Sądeckich Dni Literatury, projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Partnerstwo dla książki. Patrząc na to wszystko nie powinniśmy się dziwić, że Nowy Sącz czyta i odwiedza bibliotekę, która dba o swoich czytelników i podnoszenie ich literackich kompetencji.

 

 

Share on twitter
Share on facebook