Rojówka: Nikola – siedmioletnia ekspertka do spraw bezpieczeństwa

W ogólnopolskim konkursie plastycznym „Stok nie jest dla bałwanów” wzięło udział prawie 5 tys. uczestników. Nikola Czyżycka, jako jedyna reprezentantka naszego regionu dostała wyróżnienie i nagrodę. Uczennica pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Rojówce odebrała ją dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Laureatkę, która nie mogła uczestniczyć w gali konkursowej w Warszawie, przywitali komendant miejski policji mł. insp. Jarosław Tokarczyk oraz jego zastępca – mł. insp. Jerzy Polczyk. Dziewczynka, oprócz gratulacji i życzeń otrzymała także hulajnogę i kask ochronny.

Konkurs  „Stok nie jest dla bałwanów” stanowi jedną z odsłon ogólnopolskiej kampanii informacyjno – edukacyjnej na rzecz poprawy bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pod nazwą „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. To właśnie w ramach tej części kampanii, biuro prewencji Komendy Głównej Policji wraz ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego zorganizowało konkurs plastyczny na zilustrowanie Dekalogu Reguł FIS.

Spośród autorów wszystkich nadesłanych prac wyłoniono 13 laureatów konkursu w trzech grupach wiekowych. Przyznano 3 nagrody główne oraz 10 wyróżnień.

 

fot. KM Policji Nowy Sącz

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.