Rodzina z piątką dzieci straciła dach nad głową. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców z Popowic

Rodzina z piątką dzieci straciła dach nad głową. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców z Popowic

Wczorajszy (29 października) pożar w Popowicach całkowicie zniszczył dom. Ogień strawił dorobek życia licznej rodziny Tomasza. Uruchomiono zbiórkę i licytacje dla pogorzelców.

W niedzielę około godziny 15:20 strażacy z: z JRG 1 Nowy Sącz, JRG 2 Nowy Sącz, OSP Stary Sącz, OSP Barcice, OSP Moszczenica Niżna oraz OSP Gołkowice ruszyli na pomoc do Popowic, gdzie płonął dom jednorodzinny. Na miejscu byli także: Zespół Ratownictwa Medycznego, Pogotowie energetyczne i policja.

W trakcie pożaru w domu znajdowało się łącznie 10 osób, w tym mama, tata, piątka dzieci. Był również  syn wraz z dwójką swoich pociech. Strażacy robili wszystko, by uratować budynek. Bezskutecznie… Finalnie trzeba było rozebrać zniszczony dach i przepalone elementy konstrukcji.

Rodzice i ich piątka dzieci stracili dach nad głową, który prawdopodobnie nie uda się odbudować do zimy. Jak dowiedzieliśmy się w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Starym Sączu, pracownicy GOPS pojechali na miejsce pożaru, a dla pogorzelców organizowana jest pomoc. Trwa przeprowadzka rodziny do szkoły w Moszczenicy, gdzie najpewniej spędzi zimę.

Dla pogorzelców uruchomiono zbiórkę na portalu pomagam.pl oraz utworzono grupę licytacyjną. Poniżej linki do stron.

Pomagam.pl dla rodziny z Popowic —> ZBIÓRKA 

Licytacje na pomoc dla Pogorzelców z Popowic —> https://www.facebook.com/groups/871882791129884/

Czytaj także: Grybów. Na osiedlu Biała Wyżna znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej [ZDJĘCIA]

Fot. DTS24.pl