Rekordy szczodrości w Limanowej, Krynicy i Gorlicach! Orkiestra czerwonych serduszek triumfuje!

Rekordy szczodrości w Limanowej, Krynicy i Gorlicach! Orkiestra czerwonych serduszek triumfuje!

Mimo niełatwej sytuacji ekonomicznej do której dokłada się szalejąca inflacja, mieszkańcy Sądecczyzny jak co roku masowo włączyli się z zbiórkę pieniędzy organizowaną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Kolejny finał przyniósł rekordowe sumy, a licytacje ciągle trwają.

Sztaby 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pracowały w wielu miastach i miasteczkach regionu. Nowy Sącz pobił dotychczasowy rekord o czym pisaliśmy TUTAJ.

O rekordy skutecznie walczyli też gorliczanie, limanowianie i kryniczanie.

W Gorlicach zebrano rekordową sumę 166 192,63 zł , Limanowa podarowała Orkiestrze Jurka Owsiaka 64 265,48 zł, a Krynica-Zdrój –  60, 290 zł!

W tym roku pieniądze zebrane w trakcie 31. Finału WOŚP przeznaczone zostaną na walkę z sepsą. To zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.

Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.

Na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy podczas 31. Finału wpadło już  154 mln  606 tys. 764 zł!

Absolutny rekord padł również w Nowym Sączu, o czym informujemy w artykule: Co ten Nowy Sącz zrobił? Padły absolutne rekordy dla WOŚP

Fot. UM Gorlice

czytaj także: Wzruszający finał WOŚP w Nowym Sączu. Światełko pamięci dla Jakuba Bocheńskiego i prezydenta Adamowicza [Zdjęcia, film]

ikona strony głównej dts24

Share on twitter
Share on facebook