RCKiK zmienia siedzibę, ale na Sądecczyźnie pojawi się mobilny krwiobus

1 listopada nowosądecki oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zawiesił stacjonarny pobór krwi pod dotychczasowym adresem przy ul. Kazimierza Wielkiego 9A. Punkt zmienia swoją siedzibę – przenosi się na osiedle Biegonice. Osoby chętne do oddania krwi w najbliższym czasie nie powinny się jednak martwić, bo w Nowym Sączu pojawi się mobilny krwiobus.

Pamiętajmy, że krew to bezcenne lekarstwo. Nasz drobny gest może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Dzisiaj w godz. 9:00 do 13:00 krew można oddać na rynku w Nowym Sączu, a jutro przed budynkiem komendy PSP.

,,Strażacy oraz strażacki Klub Honorowych Dawców Krwi “ognista kropla” zaprasza na akcje poboru krwi. Akcja autokarowa – mobilny krwiobus będzie na placu przed Komendą Miejską PSP w Nowy Sącz ul. Witosa 69 w dniu 3 listopada w godzinach 9.00-13.00” – informują funkcjonariusze PSP.

Z kolei w niedzielę, 7 listopada, akcja krwiodawstwa odbędzie się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej przy ul. Piłsudskiego w Krynicy Zdroju w godz. 8:00-13:00. W listopadzie krew będzie można oddać też między innymi w Rytrze, Łącku, siedzibie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu i remizie OSP Ptaszkowa. Szczegóły na poniższej grafice.

grafika.: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie OFC

fot. ilustr. arch. dts24.pl

Czytaj też: 39 par z gminy Korzenna świętowało złote gody

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.