Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR uczcili swój jubileusz tańcem zbójnickim [film]

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR uczcili swój jubileusz tańcem zbójnickim [film]

W grudniu 1954 roku powstała Grupa Rabczańska GOPR. 14 lat później zmieniła nazwę na Podhalańską, jako bardziej adekwatną do terenu swojego działania, który obejmuje obecnie Gorce, Pieniny, Beskid Wyspowy, pasmo Polic, Orawę, oraz część Beskidu Sądeckiego. Świetnie wykwalifikowani ratownicy, dysponujący nowoczesnym sprzętem i środkami transportu są gotowi nieść pomoc w każdej sytuacji. Wczoraj okazało się, że mogą pochwalić się także talentem muzycznym i tanecznym rodem z gór.

W sobotę, 26 października Grupa Podhalańska GOPR świętowała 65-lecie działalności. Podczas wydarzenia ratownicy w zaskakujący sposób zaprezentowali swoją sprawność fizyczną, zgranie i przywiązanie do tradycji.

– Jak już kiedyś pisaliśmy „Podhale” to przede wszystkim nasze korzenie, tradycja, styl bycia i myślenia. Oprócz pomocy w górach, profilaktyki i ochrony górskiej przyrody, ratownicy górscy kochają tradycję, co udowodnili podczas wczorajszych obchodów 65-lecia istnienia Grupy Podhalańskiej, wykonując w ramach niespodzianki taniec zbójnicki. Hej! – czytamy dziś na profilu grupy na Facebooku.

Poniżej nagranie wyjątkowego występu.

film: YouTube, Adrian Kacwin

Reklama