Raport. Druga fala COVID-19 na Sądecczyźnie

Kiedy przez Sądecczyznę przeszła druga fala zachorowań na koronawirusa? Kiedy odnotowano największą liczbę zgonów? I kiedy ilość stwierdzonych pozytywnych testów zaczęła spadać? Sprawdź na wykresie podsumowującym miniony kwartał i przeczytaj raport przypominający kolejne etapy ekspansji SARS-CoV-2 na Sądecczyźnie.

Rekordową liczbę zakażeń w powiecie nowosądeckim zanotowano 2 listopada. Wówczas  potwierdzono obecność koronawirusa u 184 osób. W Nowym Sączu natomiast najwięcej pozytywnych wyników wymazu pojawiło się 30 października. Tego dnia zakażenie potwierdzono u 100 osób. Niestety jesień przyniosła też wiele złych wiadomości. Niemal codziennie pojawiały się informacje o śmierci osób z naszego regionu, chorych na COVID-19. Zaznaczyć trzeba, że nie wszystkie posiadały choroby współistniejące. 24 listopada poinformowano o śmierci 11 osób z powiatu nowosądeckiego. Natomiast 17 listopada pojawiła się informacja o najwyższej dziennej liczbie zgonów na COVID-19 wśród mieszkańców Nowego Sącza – w ciągu doby odeszło 5 osób.

Strefy

Po wakacjach w kraju wciąż obowiązywał podział na strefy zielone, żółte i czerwone, zależne od ilości zakażeń. W każdej z nich trzeba było stosować się do odpowiednich zasad sanitarnych. Od 10 października cała Polska była już wyłącznie „żółta” i „czerwona”, z czym wiązał się między innymi nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. W międzyczasie ze względu na dużą liczbę zakażeń wśród uczniów i nauczycieli poszczególne klasy i szkoły przechodziły na nauczanie zdalne. 9 października prezydent Nowego Sącza poinformował, że taki sposób nauczania będzie prowadzony w I LO.

Jednak już 24 października (…)

Raport z wykresami przedstawiającymi ilość zachorowań i zgonów w ostatnim kwartale znajdziesz w najnowszym numerze “Dobrego Tygodnika Sądeckiego”:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.