Grybów. 18-latka niemal wjechała do budynku Kina Biała. Burmistrz: czekamy na wycenę rzeczoznawcy

18-latka straciła panowanie nad Volkswagenem Golfem IV i uderzyła w barierki znajdujące się przed wejściem do Kina Biała w Grybowie. Uszkodzone zostały m.in. dwuskrzydłowe, szklane drzwi budynku. Miejsce zostało zabezpieczone taśmami ostrzegawczymi, a właściciel obiektu, czyli Miasto Grybów, czeka na wycenę szkód przez rzeczoznawcę. 

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę około godziny 20.50 na ulicy Kościuszki. 18-latka, jadąc w kierunku Nowego Sącza, w pobliżu kina straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w ogrodzenie budowlane, znajdujące się w rejonie schodów obiektu, co spowodowało uszkodzenie drzwi wejściowych.

– Młoda mieszkanka powiatu gorlickiego, która kierowała volkswagenem była trzeźwa. Ani ona, ani pasażerowie pojazdu nie potrzebowali pomocy medycznej. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem – przekazała w rozmowie z naszą redakcją Aneta Izworska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Do zdarzenia doszło kilkanaście metrów przed skrzyżowaniem drogi wojewódzkiej nr 981 prowadzącej w stronę Krynicy-Zdroju z drogą krajową nr 28 biegnącą z Gorlic do Nowego Sącza. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, a powstałe szkody zostaną naprawione z ubezpieczenia OC sprawczyni.

– Zgłosiliśmy powstałą szkodę do firmy ubezpieczeniowej i w tej chwili czekamy na wycenę rzeczoznawcy. Roszczeń będziemy dochodzili z ubezpieczenia OC sprawcy. Uszkodzone zostały dwuskrzydłowe, szklane drzwi, a także barierki i płyty granitowe przed wejściem do kina – poinformował nas Burmistrz Grybowa Paweł Fyda.

Ciekawostka. Remont Kina Biała, które obecnie jest siedzibą Miejskiego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji, dobiega końca. Otwarcie i wznowienie działalności jest planowane na połowę przyszłego roku. 25 listopada br. zostało ogłoszone kolejne postępowanie przetargowe, tym razem na dostawę  systemu nagłośniania elektroakustycznego oraz systemu oświetlenia scenicznego.

Fot. Kamil Chełmecki

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.