Ranking GLG: Katarzyna Zielińska zdobyła najwięcej głosów publiczności

Ranking GLG: Katarzyna Zielińska zdobyła najwięcej głosów publiczności

Laureatem Nagrody Publiczności drugiej edycji rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej została aktorka Katarzyna Zielińska. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęli śpiewaczka operowa Sylwia Olszyńska oraz malarz Janusz Tyrpak. Nagroda zostanie wręczona podczas gali GLG 18 października w „Sokole” w Starym Sączu.

Przez dwa tygodnie można było głosować na nominowanych w drugiej edycji rankingu GLG. W tym roku wśród nich znaleźli się: Rasm Almashan, Tomasz Bocheński, Sylwia Olszyńska, Mateusz Perz, Wojciech Świątek i Anna Szewczyk-Świątek, Aleksandra Świgut, Andrzej Szarek, Janusz Tyrpak, bracia Michał i Wojciech Węgrzynowie oraz Katarzyna Zielińska. Wiadomo już, że to właśnie tej ostatniej przypadnie w udziale Nagroda Publiczności. O tym natomiast, kto zostanie laureatem II GLG im. Danuty Szaflarskiej, dowiemy się podczas uroczystej gali 18 października w starosądeckim Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari, które jest współorganizatorem rankingu. Decyzję podejmie 18-osobowa kapituła. Głos publiczności też nie pozostaje bez znaczenie. Liczy się tak, jak jednego członka kapituły.

Przypomnijmy, że celem rankingu jest docenienie Sądeczanek i Sądeczan, aktywnych na polu szeroko rozumianej kultury, których dzieła nowoczesnością i artystyczną unikalnością przyczyniły się poprzez rodowód ich twórców do promowania Sądecczyzny w Polsce i na świecie.

Jak głosowała publiczność możesz sprawdzić tutaj

Fot. Polsat/Krzysztof Dubiel

Share on twitter
Share on facebook