Ranking GLG im. Danuty Szaflarskiej – ostatni dzień na głosowanie

Ranking GLG im. Danuty Szaflarskiej – ostatni dzień na głosowanie

The Show Must Go On – powiedziałby do nas Freddie Mercury, artysta genialny, który z lokalnego stał się globalny! W natłoku  obiegających nas w tych dniach złych wiadomości mamy dobrą – nie poddajemy się, kontynuujemy ranking Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej. Do drugiej edycji zgłoszonych zostało dziewiętnaście kandydatur. Kapituła do finałowej rundy wybrała dziesięć osób, które w roku 2019 znacząco zaistniały na polu kultury w skali ponadregionalnej, a czasem już jest o nich głośno poza polskimi granicami.

Teraz czas na głosowanie publiczności, które otwieramy na gościnnych łamach „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”/dts24.pl. Głosowanie trwa od 25 marca do 8 kwietnia br. Osoba, która otrzyma najwięcej głosów, zdobędzie Nagrodą Publiczności. Natomiast kolejność w rankingu za rok 2019 w tajnym głosowaniu, prowadzonym za pośrednictwem kancelarii Gessel jako instytucji zaufania publicznego, ustali osiemnastu członków kapituły. Jej założycielski skład uzupełniło czterech laureatów pierwszej edycji rankingu.

Wśród nominowanych znaleźli się: Rasm Almashan, Tomasz Bocheński, Sylwia Olszyńska, Mateusz Perz, Wojciech Świątek i Anna Szewczyk-Świątek, Aleksandra Świgut, Andrzej Szarek, Janusz Tyrpak, bracia Michał i Wojciech Węgrzynowie, Katarzyna Zielińska.

Przypomnijmy, że celem rankingu jest docenienie Sądeczanek i Sądeczan, aktywnych na polu szeroko rozumianej kultury, których dzieła nowoczesnością i artystyczną unikalnością przyczyniły się poprzez rodowód ich twórców do promowania Sądecczyzny w Polsce i na świecie.

W roku ubiegłym laureatami Nagrody Publiczności zostali reżyser Antoniusz Dietzius oraz wokalistka Izabela Szafrańska. Pierwsze pięć miejsc w rankingu zajęli: Joanna Kulig, Weronika Gogola, Antoniusz Dietzius, Jakub Polaczyk oraz Monika Sznajderman. 

W roku bieżącym przypadła 105. rocznica urodzin patronki naszego rankingu – niech jej przykład, jak można godnie sprostać dramatycznym wyzwaniom, będzie dla nas przewodnikiem!

Do zobaczenia jesienią w starosądeckim Sokole na Gali rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej – spotykamy się w komplecie, a teraz zapraszamy do głosowania !

W imieniu kapituły GLG Ryszard Kruk

Fot. Kinga Nikiel-Bielak/Gala finałowa I GLG

Aby zagłosować należy oznaczyć nominowanego (kropka po lewej stronie zdjęcia), a następnie poniżej listy kliknąć ,,nie jestem robotem”, a potem – ZAGŁOSUJ. Przed oddaniem głosu, warto „kliknąć” w imię i nazwisko każdego nominowanego, by zapoznać się z jego osiągnięciami w 2019 r. 

Na swojego kandydata można głosować do 8 kwietnia do godz. 23.59. Wspólny głos internautów jest równoznaczny z głosem jednego członka kapituły.

Nominowani do Rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej: