Rajd dookoła Jeziora Rożnowskiego

Długość trasy 44 km.
Przebieg trasy: Tęgoborze-Rąbkowa-Just-Łososina Dolna-Witowice Górne-Witowice Dolne-Rożnów-Gródek nad Dunajcem- Kurów- Wielogłowy- Tęgoborze.
Wycieczkę zaczynamy w Tęgoborzy ale nie kierujemy się w serpentynami w stronę Justu tylko odbijamy lekko w prawo w stronę Znamirowic. Spokojną, asfaltową trasą wzdłuż brzegu Jeziora Rożnowskiego dojeżdżamy do Rąbkowej gdzie skręcamy w lewo dojeżdżając do kaplicy w tej miejscowości.

Przy kaplicy ponownie skręcamy w lewo i na tym odcinku czekają nas fantastyczne widoki na panoramę Tęgoborzy. Dojeżdżamy na szczyt Justu i kierujemy się zjazdem w stronę Łososiny Dolnej i Witowic Górnych. Mijamy lotnisko Aeroklubu Podhalańskiego by dotrzeć do Witowic Dolnych.

Jedziemy wzdłuż Dunajca do mostu w Rożnowie gdzie kierujemy się w stronę Gródka nad Dunajcem, malowniczej miejscowości nad samym jeziorem. Dalej wyjeżdżamy podjazdem do Kurowa by zjechać w stronę Wielogłów i wracamy do Tęgoborzy.

Okrążamy w ten sposób jezioro Rożnowskie drogą asfaltową. Kilka męczących podjazdów rekompensowanych walorami widokowymi, których nie można odmówić – jedna z lepszych tras pod tym względem. Na całej długości masa sklepików – jeśli komuś zabraknie wody lub przekąsek to nie umrze przed metą. Kilka szybkich zjazdów rekompensuje trud włożony w skrobanie się pod górę.

Aneta Borkowska

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.