Radni Powiatu Nowosądeckiego nie zezwolili na rozwiązanie stosunku pracy z Martą Adamczyk

Radni Powiatu Nowosądeckiego nie zezwolili na rozwiązanie stosunku pracy z Martą Adamczyk

sesja rady powiatu nowosądeckiego

Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Nowosądeckiego Marta Adamczyk, która sprawuje jednocześnie funkcję dyrektora Marketingu w Uzdrowisku Krynica – Żegiestów zachowała swoje stanowisko w spółce Skarbu Państwa. Podczas XXXIV Sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego radni odrzucili wniosek zarządu spółki i nie wyrazili zgody na zwolnienie. Taka decyzja oznacza, że na ten moment Uzdrowisko Krynica – Żegiestów nie może pożegnać się z pracownicą, którą chroni mandat radnej.

Przypomnijmy. Władze spółki Skarbu Państwa Uzdrowisko Krynica-Żegiestów chcą zwolnić Martę Adamczyk, sprawującą funkcję dyrektora Marketingu Uzdrowiskowego. Formalnie z powodu likwidacji stanowiska. Nieoficjalnie mówi się o nepotyzmie (w spółce zatrudnienie znalazł mąż i syn Marty Adamczyk) oraz o niegospodarności. Informowaliśmy o tym TUTAJ.

Tuż przed dzisiejszą decyzją głos zabrał szef Klubu Prawa i Sprawiedliwości Antonii Poręba.

– Klub Prawa i Sprawiedliwości na swoim posiedzeniu pozytywnie opiniuje projekt uchwały ( w sprawie nie wyrażenia zgody na zwolnienie – przyp. red.). Pragnę poinformować członków klubu, którzy nie byli obecni na naszym spotkaniu środowym, że obowiązuje dyscyplina głosowania – powiedział tuż przed głosowaniem Antonii Poręba z Prawa i Sprawiedliwości, dając do zrozumienia, że klub solidarnie broni Martę Adamczyk.

Za podjęciem uchwały w sprawie odmowy wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z Martą Adamczyk głosowało 21 radnych. Przeciw było 5 z nich. Jedna osoba wstrzymała się od głosu. Poniżej dokładne wyniki głosowania.

Czytaj także: Władze uzdrowiskowej spółki chcą zwolnić dyrektorkę, której zatrudnienie chroni mandat radnej

Fot: Youtube/StarostwoPowiatoweWNowymSączu

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama