Radni PiS chcą, żeby prezydent przestał nagrywać filmy. Domagają się też miejsca na urzędowej stronie internetowej

Radni Prawa i Sprawiedliwości - Wybieram Nowy Sącz spotkali się dziś z mediami, aby podsumować burzliwą sesję Rady Miasta sprzed dwóch dni. Zadeklarowali, że znacznie częściej będą informować o swoich poczynaniach. Wyrazili też ubolewanie, że na stronie internetowej miasta Nowego Sącza nie ma materiałów z ich konferencji i pojawiają się tam tylko te organizowane przez prezydenta. 

wsb3

-Wszędzie w internecie widzimy filmy z udziałem pana prezydenta. Nie wiemy kiedy on pracuje, bo cały czas powstają tylko nowe filmiki z jego udziałem. Apelujemy, aby wyszedł z ratusza, przestał nagrywać tego typu materiały i czas ten poświęcił na pracę. Ciekawi też jesteśmy ile ze środków publicznych przeznaczono na budowanie wizerunku przez prezydenta. Będziemy chcieli to sprawdzić - mówił radny Kądziołka.

Podczas konferencji sporo uwagi poświęcono dopłatom do cen wody i ścieków. Zdaniem radnych nie jest prawdą, że rada miasta na wniosek rajców PiS przegłosowała dopłaty do wody. Jak tłumaczył radny Kądziołka, dopłaty zostały jedynie przywrócone.

-W sierpniu, czyli w miesiącu, który od lat był wolny od posiedzeń rady, wykorzystując nieobecność wielu z nas prezydent tę uchwałę "dopchnął kolanem" i te dopłaty mieszkańcom zabrał - dodał.

Radni odnieśli się również do przebiegu ostatniego posiedzenia Rady Miasta.

-To, co wydarzyło się podczas ostatniej sesji nigdy nie powinno się wydarzyć. Nigdy też w historii miasta Nowego Sącza się nie wydarzyło. Wyrażamy ogromne ubolewanie, że tego typu standardy i zachowania miały miejsce w ratuszu oraz wyrażamy swój sprzeciw wobec nich - mówił Michał Kądziołka.

NISSANLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.