Radni PiS chcą przeznaczyć 7,5 mln z budżetu miasta na dopłaty do cen wody. To pomoc na czas epidemii

Radni PiS chcą przeznaczyć 7,5 mln z budżetu miasta na dopłaty do cen wody. To pomoc na czas epidemii

Grupa radnych  z  klubu PiS Wybieram Nowy Sącz przygotowała projekt uchwały ustanawiającej dopłaty do cen taryfowych za wodę i odprowadzanie ścieków dla mieszkańców miasta. Podczas najbliższej sesji (zaplanowanej na 28 kwietnia) zapadnie decyzja w tej sprawie. Projekt został wprowadzony do porządku obrad.

Ten projekt uchwały daje realną i rzeczywistą pomoc mieszkańcom miasta. Uważamy, że w tym trudnym dla wszystkich czasie, gdzie pozostajemy w domach i zużywamy wody znacznie więcej ze względu na zachowanie higieny, to pomoc, którą jesteśmy winni mieszkańcom – mówiła podczas konferencji prasowej przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk.

Jej zdaniem uchwała powinna zostać pozytywnie przegłosowana ponad podziałami. Według wyliczeń przedstawionych przez przewodniczącą, rocznie dla czteroosobowej rodziny zużywającej 4 m 3 na jedną osobę będzie to oznaczać oszczędności rzędu około 1000 złotych.

Dopłaty miałby obowiązywać od 1 maja do 31 grudnia i uszczupliłyby budżet miasta o 7,5 mln złotych. Pieniądze przekazane będą na konto Sądeckich Wodociągów, gdyż taryfa nie ulegnie zmianie.

-Pan prezydent powiedział, że ma wolne środki, które chce przeznaczyć na inne działania. Uważamy, że te środki powinny być przeznaczone na realną pomoc dla każdego mieszkańca miasta – dodała przewodnicząca.

 

4,7 MLN ZŁ POSTOJOWEGO DZIŚ TRAFIŁO NA KONTA SĄDECZAN

NOWY SĄCZ: BOCIANIA KWARANTANNA NA ULICY WĄSKIEJ

POBILI, UGODZILI NOŻEM I WYPCHNĘLI Z SAMOCHODU CZŁOWIEKA. AUTO, KTÓRYM JECHALI DACHOWAŁO…

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama